Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Graham McNeill - Thousand Sons

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Thousand Sons

Ve dvanáctém díle Horovi hereze je čtenáři předložen příběh o legii Thousand sons...

Pokaždé, když mám něco napsat o knize Grahama McNeilla, pak nešetřím superlativy na kvalitu autora a tato novela je dalším důkazem. Kniha je rozdělena do tří částí, každá část pojednává o určitém časovém údobí legie. První část je zasazena do doby před herezí na planetu Aghoru. Právě zde zakotvili Thousands sons s Primarchem Magnusem. Na planetě se zdá vše v pořádku, dokonce její obyvatelstvo vítá Impérium. Nicméně tajuplné hory tyčící se do desetitisíců metrových výšek v sobě skrývají tajemství. Autor se zde evidentně inspiroval Lovecraftem a nejen horami :) Ale Primarch Leman Russ je nedočkavý ve svém tažení a vysílá své Astarty, aby si vymohl účast Thousand sons v bojích s nepřítelem, jehož centrum je na planetě Shriek. Magnus však nejprve musí odhalit tajemství planety Aghoru.

Druhá část je zasazena právě do společných bojů s Lemanem Rusem proti Imperiálním nepřátelům na planetě Shriek. V této fázi Magnus Red chce zachraňovat nepřátelské dějiny, avšak Leman Russ a jeho legie ničí vše, co jim do cesty přijde a právě zde nastává první střed mezi bratry. Russ vidí v Thousand sons psykery a sorcerrery. A již brzy Císař odevzdá vedení Great Crusade na Ullanoru Horovi, pak přichází na řadu Magnus, který je obviněn ze studia zakázaných věd. Na planetě Nikea Císař vydává edikt, v němž toto počínání zakazuje pod trestem vyhlazení.

Třetí část se začíná odvíjet od chvíle, kdy Magnus spatřil v Aetheru zradu Hóra, proto se snaží varovat Císaře. Toto varování bude mít dalekosáhlé následky pro celou jeho legii. Na Prospero, domovský svět Thousand sons  přichází Leman Russ a jeho Space Wolf společně s Adeptus Custodes a Sisters of Silence s jasnými rozkazy. Zničit legii, která se vzepřela Ediktu z Nikei.

Tohle si prostě musíte přečíst! Boj Magnuse s prokletím své vlastní legie, společně s děsivým rozuzlením jejich dosavadní existence. Primarchovo prozření a žal nad učiněnými rozhodnutími jej vedou k dilematu, zdali se poddat vůli císaře – jeho otce nebo se jeho vůli vzepřít a zachránit tak alespoň část svých synů, kteří mezitím hrdinně obětovávají své životy k záchraně Prospera. Naprosto fantasticky napsané a propracované. Jemné nuance příběhu se najednou s děsivou rozprostřou do plného obrazu manipulace, zrady, zkázy, beznaděje, lži a malé naděje na záchranu za oběť nejvyšší.    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Sdílejte tento článek

prechod

2742531
Today
This Month
Last Month
All days
293
2180
43111
2742531

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:38:12

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME