Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Ben Counter - Battle for the Abyss

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Battle for the abyss

Vzpoura proti Císaři má další krvavé dějství…

Nad Galaxií se stahuje temnota. Zrádci mezi Legiemi a Marsovským Mechanikem stvořily společné dítě. Tím je vesmírná loď Furious Abyss, která je doposud největším postaveným plavidlem v lidském impériu. Pod vlajkou Word Bearers má za úkol jediný cíl. Zničit planetu Macragge, domovský svět Ultramarines a spolu s planetou i celou tuto Legii.

Furious Abyss však zkříží cestu lodi, která má vyzvednout Ultramariny, Space Wolfy, World Eatery ze Saturnského přístavu Vangelis. Pro utajení se kapitán Abyssu, Zadkiel rozhoduje tuto loď zničit. Touto akcí na sebe upoutá pozornost právě lenošících Astartů na Vangelisu. Ti musí přijít na to, kde se jejich transport zdržel.

Začíná hon plný vesmírných bitev, osobních soubojů, warpového šílenství i závod s časem, který nemilosrdně odpočítává poslední dny nic netušící Macragge. Nesourodá skupina vesmírných námořníků a Astartů musí i za cenu vlastních životů zastavit plán zrádců.

Autor Ben Counter se touto novelou zapisuje podruhé do Ságy Horova hereze. Příběh je odbočkou od hlavní dějové linie a zaměřuje se na zastavení hrozby, která má zničit legii Ultramarinů. Příběh se již od počátku velice rychle rozjíždí a velmi upoutává. Přeci jen sestřelování vesmírných lodí se mi velice líbí :). Nicméně pro samou akčnost se zapomnělo na postavy, na nichž vás neupoutá prakticky nic (i když upoutalo vás na Astartech někdy něco? :)) a tak si pouze vytvoříte seznam a odškrtáváte, kdo umře dříve. V druhé půlce příběhu se autor dosti opakuje a servíruje rozšířenější edici toho, co jste již mohli číst, např. skok dvou lodí k opravárenským dokům a útok chaosu, v pozdější fázi při skoku poslední lodi k Macragge je útok opakován. Některé souboje mají velkou šťávu, obzvláště pak přepad Furious v opravárenských docích či vylodění na Furious. Některé velmi malou Skraal z World Eaters, který poměrně dlouhou dobu sám přežívá na Furious, se nechá trapně a rychle zabít, či závěrečný souboj mezi Cestusem a Zadkielem.

Z příběhu si odnesete čtyři důležité věci: 1) My brother, my enemy, 2) Courage and honour! 3) We will fight! 4) Všichni už jsou mrtvý Dejve :))

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742510
Today
This Month
Last Month
All days
272
2159
43111
2742510

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:01:24

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME