Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Dan Abnett - Legion

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Legion

Po těžkopádném Descent of Angels přichází na řadu příběh Legie…Alpha Legie…

 Hned na začátku mohu říci, že je předchozí díl zapomenut. Dan Abnett, autor tohoto dílu je sám o sobě zárukou dobré čtivosti a tentokráte se nebojí přijít se spletitým příběhem plným lží, zrady a tajemství.

Planeta Nuerth. Takový bezvýznamný kousek písčitého šutru zastrčený kdesi v galaxii, kde se nyní odehrává drama. Na pozadí válečného tažení Imperiální armády se pohybuje agent John Grammaticus. Není to obyčejný spy, jeho zkušenosti spadají stovky let zpět do dob, kdy si potřásal rukou se samotným Císařem. Nyní je však ve službách Cabalu – organizace sloužící Eldarům. Jeho úkol se zpočátku zdá snadný - navodit dialog mezi Cabalem a Alfa Legií. Jenže situace na Nurthu se komplikuje. Zpočátku snadné tažení se dostává do slepé uličky a Imperiální armáda je decimována zuřivými výpady nepřítele. Alfa Legie je požádána o spolupráci při tažení, avšak velitel tažení Nathajima nemá vůbec potuchy, že legie na planetě působí v tajnosti již několik let.

Grammaticus se snaží navázat dialog s legií, aby upozornil na blížící se občanskou válku v impériu vedenou Horem, jeho hlas je vyslyšen až ve chvíli kdy obyvatelé Nurthu spustí dávné zařízení Chaosu. Impérium se musí rychle evakuovat, než bude planeta zničena.

Velitel imperiální armády Nathajima je po úprku z planety požádán Alphariusem – Primarchem legie o přesun armády ke světu kde se má odehrát setkání s Cabalem. Jelikož chce odčinit fiasko na Nurthu, tak souhlasí, avšak sám vede vyšetřování, při kterém odhaluje, že agenti Alfa legie jsou v řadách imperiální armády. Alpharius něco tají a Nathajima to tajemství chce zjistit. Ve chvíli kdy se zbraně lodí Alfa legie otočí proti imperiálním lodím, Nathajima poznává, že je již pozdě…

Opravdu brilantně napsáno. Velmi zamotaný příběh s několika překvapeními, okořeněný dávkou akce. Speciálně v tomto díle jsem poměrně soucítil se všemi aktéry (se kterými se autor vůbec nemazlil) rozsáhlé a komplikované hry ve které prostě nešlo vyhrát.   

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2458608
Today
This Month
Last Month
All days
146
45413
42606
2458608

Your IP: 18.204.227.117
Server Time: 2020-05-31 03:38:26

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME