Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Mitchel Scanlon - Descent of Angels

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Descent of angels

Warpové bouře odříznuly planetu Caliban od zbytku lidského impéria…

 Caliban je pokryta hlubokými lesy plnými dravých příšer. Lidé žijí ve svých pevnostech a do lesů vyráží pouze za doprovodu Knights of Order (některé věci nebudu prostě překládat). Mezi těmito rytíři se objeví legenda, válečník Lion El’Johnson, jako jedinému se mu totiž povedlo zabít tu nejděsivější stvůru - Calibanite Liona. Jeho sláva stoupá, až se stane vůdcem Knight of Order a zadává rytířům nový cíl – vymýtit bestie z lesů.

Na pozadí tohoto „eposu“ mohu sledovat příběh Zahariela, 15letého hocha, který se přes zkoušky dostává mezi kandidáty na Knights of Order. Nejprve prochází těžkými zkouškami, aby v pozdější fázi přihlížel smrti svého učitele, jehož zabije Calibanite Lion. Zahariel, ač mladík, se zaváže pomstít. Na svém putování se setkává s podivnými bytostmi, které mu ukážou, kde bestie žije. Po jejím úspěšném zdolání a objevení v sobě podivných „psí“ vlastností, se stává rytířem, avšak mezitím se situace zostřuje mezi Knights of Order a Knights of Lupus. Ti chtějí zachovat planetární faunu v podobě jaká je teď. Lion El’Johnson se s nimi dostává do sporu vrcholícím v útoku na jejich pevnost.

Po úspěšné porážce, však přichází další šok. Z nebes sestupují andělé. Impérium člověka v čele s Císařem nachází své ztracené bratry a svého syna. Lion El’Johnson je hledaným primarchem a ze Zahariela se stává Astartes, člen Legie Dark Angels.

Po výcviku jsou přiděleni k byrokratické planetě Sarosh neustále zdržující převzetí moci Impériem. Zdánlivá mírumilovnost končí ve chvíli, kdy je na palubu mateřské lodi Wrath of Caliban dopravena atomová bomba a obyvatelé planety prohlásí Impérium za zlo, tak jak jim pravil jejich bůh z warpu Melachim.

Po skvělých předchozích dílech přichází nuda. Jo, jo. Člověk čte a čte, a když se nepohybuje v hustém habrovém lese, kde je habr vedle habru, za nimiž se skrývá příšerka, tak se nachází v lese, kde je tma anebo mlha. Trošičku mi z mlhy vyvstanou nevysvětlené bytosti a mega bitka v pevnosti Knights of Lupus. Jinak nic. Nu a na nějaké 140stránce (z 276) přichází Impérium, okořeněné legiemi a snahou některých zabít císaře, aby posléze toto čeření přešlo v čekání u planety Sarosh, kde si snad i Dark Angels více zabojují (na 30stránkách), aby boj rychle ukončily a Lion vrátil ty, mezi něž patří i Zahariel, zpět na Caliban. Tak snad příště bude příběh lepší, protože tenhle, o kořenech Dark Angels se mi vůbec nelíbil.  Jedním slovem: NUDA.{jcomments on}

Hodnocení

Sdílejte tento článek

prechod

2458622
Today
This Month
Last Month
All days
160
45427
42606
2458622

Your IP: 18.204.227.117
Server Time: 2020-05-31 04:01:11

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME