Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Philip K. Dick - Hráči z Titanu

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Civilizace jak ji známe, skončila. V dnešní době existují jen vlastníci, obyvatelé a….Vouci

 

Před lety se světové mocnosti utkali v zápasu o nadvládu nad touto modrou planetou, avšak nedopadlo to, tak jak si někteří představovali. V poslední fázi války byl použit speciálně směrovaný paprsek radiace, který měl zapříčinit neplodnost. Byl vyvinut ve východním Německu, ale za jeho uvedením do provozu stála Čína. Původně měl zasáhnout Ameriku…původně. Co však čert nechtěl, radiační paprsky se rozeběhly nekontrolovatelně po celé Zeměkouli a rázem nastal konec civilizace. Než se však lidé vzpamatovali, již se nad mršinou vznášel sup. Tím supem byly Vouci. Cytoplazmatické bytosti z Titanu. Lidé svou následnou válkus Vouky nevyhráli tak úplně. Došlo k dohodám a Vouci slíbili, že Země bude opět plná dětí a tehdy přišli s Hrou.

Hra to byla, jednoduchá. Měla svá pravidla a zákony, mohli jste však prohrát například celou Kalifornii nebo New York. Mohli jste však vyhrát hezkou manželku, a když jste měli Štěstí, podařilo se vám s ní zplodit dítě. Háček byl pouze v tom, že Hru mohou hrát jen Vlastníci, kterých je pár a vlastní celá Města a státy. To celé je udržováno v dokonalé nedotknutelnosti díky Voukům a strojům, které se starají o prázdná města. Pokud má Vlastník i to štěstí jeho město má i obyvatele, kteří hru hrát nesmí jako i psionici, jež se po válkách objevili.

Hlavním hrdinou celého příběhu je Pete. Vlastník a velmi depresivní člověk se sklony k sebevraždě. Jeho oblíbeným způsobem sebevraždy jsou amfetaminy, léky proti depresím a další rozličné prášky hranícími s drogami. Právě v tom lze opět poznat Dicka. Formuje sám sebe, jako obvykle do hlavní postavy celého příběhu, aby nám ukázal jak Pete balancující na okraji smrti a schizofrenního jednání přichází o jedno ze svých území Brekeley, které je prodáno muži jménem Luckman. Jenže právě Luckman je z jiné skupiny a tím, že koupil Berkeley, může postupně vyhrát celé východní pobřeží. On má prostě Štěstí. Má to však jeden háček. Po prvotním štěstí je Luckman nalezen mrtev. Kdo to udělal a proč? To přichází vyšetřit jeden pozemský telepat a Vouk. Ti však zjistí, že šest lidí ze skupiny trpí ztrátou paměti. Vrahem může být kdokoliv a přeludy u Peta se zvětšují. Co je realita a co jen výplod fantazie?

Příběh je typický Dick včele sám se sebou. V první části vás seznámí s minulostí a postavami, aby ve druhé části, notně posilněn prášky rozjel svůj trip plný falešných a pravých náznaků, slepých uliček a hlavních ulic protkaných barvami, aby zmátli vaši mysl a vy museli rozplést celý příběh sami.

 

Sdílejte tento článek

prechod

3079680
Today
This Month
Last Month
All days
346
1582
49209
3079680

Your IP: 3.235.56.11
Server Time: 2021-08-02 06:37:15

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME