Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Horus Heresy: Graham McNeill - False Gods

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

{jcomments on}Cover

Byl jsem u toho, když Horus padl…

63. expediční flotila se vrací! Místo, aby získávala ztracená území a sjednocovala lidstvo pod prapory Impéria Lidí, musí vyřešit náhle vyvstanuvší problém na jedné ze získaných planet. Tou planetou je Davin. Davin poprvé objevila Legie Word Bearers, aby posléze prolétající 63.expediční flotila zanechala na planetě jako správce Eugana Tembu. Jenže právě nyní přichází první kaplan Erebus z legie Word Bearers se zprávou o tom, že se Temba se svými muži vzbouřil.


Ač jiný autor, tak styl kopíruje knihu první. Zpočátku je psána velmi sáhodlouze a příběh postupuje opravdu pomalu. Autor hned na počátku ukazuje a popisuje mechanizované jednotky lidstva – Titany a představuje archivářku vzpomínek, Petronellu Vivar, která se chce stát osobní archivářkou Hora. Pomalu plynoucí děj nabírá na obrátkách asi v polovině knihy, po tom, co flotila vstoupí do systému Davin. Loken, který má podezření, že Erebus není tím kým se zdá, pozve na jednání svého známého archiváře Karkasiho, který  jeho teorii částečně potvrzuje. První kaplan nehraje čistou hru, co je však jeho cílem?


Není však moc času na přemýšlení, protože Temba a jeho muži se opevnili na měsíci Davinu. Primarch Horus chce vzpouru tvrdě potlačit, protože byla uražena jeho válečnická čest. Po vylodění na měsíci Davinu jednotky narážejí na rozpadávající se svět zalitý podivnou mlhou a na povrchu zřícená loď Glory of Terra. Místo očekávaných vzbouřených vojáků naráží neohrožení Astartové na stvůry s nimiž neměli ještě co dočinění a pečlivě připravovaný plán Chaosu přechází do další fáze. Do fáze kdy má padnout Císařův nejoblíbenější syn, Primarch Horus.


Poslední třetina knihy je opět napsaná poměrně zhuštěně, kdy autor přeskakuje s jednotlivými ději, ať již odhaluje zrození Primarchů, vnitřní boj Hora, proroctví, či doposud tajný kult okolo textu Lectitio Divinitatus, který považuje Imperátora za živoucího Boha až po jasný důkaz Víry v něj.  Jenže pak přeskakuje do konfliktu s Auretianskou Technokracií a pořádnými jatky, aby nakonec potvrdil všechna temná tušení Gavriela Lokena…


I přes pomalý, těžkopádný začátek a dost přeskakující děje ke konci knihy, se jedná o solidní zážitek, který přidává další kousek puzzle do velké architektonické skládačky počátků Horovi hereze.

 

Sdílejte tento článek

prechod

2375488
Today
This Month
Last Month
All days
738
4899
39292
2375488

Your IP: 3.215.182.81
Server Time: 2020-04-04 18:10:10

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME