Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Bill Baldwin - Navigátor

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Oprášil jsem starou sérii ze své sbírky…

A ač někteří z Vás mohou namítnout, že tato série je plná klišé, tak s vámi sice budu souhlasit, ale na druhou stranu je skvěle akční, čitelná, se spádem, který by ji mohly závidět ostatní knižní série. Nejzajímavější na celé věci je to, že byla napsána člověkem, který měl k technologiím a vesmíru poměrně blízko. Bill Baldwin totiž sloužil na Floridě, v Cape Canaveral, v divizi testování raket a později figuroval i v projektu Mercury, jehož cílem byl pilotovaný let člověkem do vesmíru.

Hlavním hrdinou knihy je Wilf Ansor Brim pocházející z chudé planety Carescrie, kde tvrdě pracoval, a denně čelil smrti na rudných tahačích, bez výraznější naděje na lepší budoucnost. Avšak Impérium se dostalo do konfliktu s Ligou temných hvězd a momentálně to pro ně vypadalo bledě. Proto byl vyhlášen dekret, který umožňoval nábor i neurozených adeptů. Wilf ucítil šanci vymanit se z okovů své domoviny a nastoupil na akademii. Po jejím úspěšném ukončení je přidělen na L.I.F Truculent, torpédoborec na němž započne svou slavnou kariéru.

Bill Baldwin se hodně inspiroval druhou světovou válkou a nijak se to nesnaží maskovat. Jeho podání je velmi dobré a čtivé, podle mého názoru se jedná o jedno z nejlepších military SF zkřížené s pořádnou space operou – pravda je již sice trochu věkovité, ale stále má mezi novými knihami, co říci. Navíc minulý rok, po 15 letech vyšel v USA osmý díl této ságy. U nás v Čechách jsem na něj však ještě nenarazil, ale doufám, že to naši nakladatelé brzy napraví.{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2375477
Today
This Month
Last Month
All days
727
4888
39292
2375477

Your IP: 3.215.182.81
Server Time: 2020-04-04 17:59:59

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME