Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Bill Baldwin - Galaktický Závod

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Galaktický Závod - Cover

Válka skončila! Nergol Triannic odešel do vyhnanství a Navigátor Wilf Brim přišel o práci…

Po porážce flotily Ligy Temných Hvězd u planety Haelic Hador má válka velmi rychlý konec. Jenže opravdu chtějí Ligeři mír nebo je za tím něco jiného? Na poli politických her hraje Říše a Liga svou hru, ale mezitím obyčejní námořníci, jako Wilf Brim, přicházejí o svá místa. Společnost pro intergalaktickou reformu (Sigr) se dostává do popředí a jejich cílem je omezení až naprosté zničení říšské flotily.

Baldwin mi po hutných soubojích servíruje poněkud klidnější díl, který je místy až příliš roztahaný a prázdný. Na druhou stranu však reflektuje realitu a beznaděj skutečných vojáků, kteří po válce přišli domů a nemohli najít práci, protože stát, za nějž bojovali, se na ně vykašlal a hodil přes palubu. Wilf Brim, hrdý člověk na to, aby přijal pomoc přátel, se tak protlouká životem jako ostatní občané. Dostává se až na dno společnosti, ze které se opět odráží jako dělník pracující v rozbombardovaném městě. Jenže i tady se najdou přátelé, kteří mu chtějí pomoci a tak se Wilf dostává do Mezihvězdné společnosti mající za úkol postavit loď do Mitchellova závodu. A tady jsou Ligeři, kteří si svou výhrou chtějí získat spojence pro další válku.

Autor si zachovává, co do čtivosti velmi dobrou úroveň, jen hluchá místa vadí a místo nich mohl více popsat pozadí závodů a samotný průběh závodů. Logicky však vyplňuje příběhovou linku mezi galaktickým konvojem a další knihou žoldnéři.

Hodnocení{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2455196
Today
This Month
Last Month
All days
573
42001
42606
2455196

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-05-28 07:48:55

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME