Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Horus Heresy: James Swallow - The Flight of Eisenstein

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Nathaniel Garro, hrdina mnoha bitev, pamětník doby, kdy legie vedl sám Císař bude muset rozhodnout o osudu věrných...

James Swallow pokračuje ve stejném stylu jako Ben Counter. Nedává prostor k oddechu, protože hnedle zpočátku jsem vržen do bitvy na mateřské lodi Xenos rasy Jorgall. Proti Legii Death Guard stojí 4,5 metrová monstra, z nichž některá mohou mít psionické schopnosti. Proto se k legii připojují Sisters of Silence, které jsou imunní proti psionickům útokům. Bitva se vyvíjí pro legii velmi dobře a brzy patří k dalším z mnoha úspěšných misí. Po bitvě však Primarch Mortarion dává rozkaz připojit se k invazní flotile v systému Isstvan.

Po první invazi na Isstvanu je Garro zraněn a nemůže se účastnit dalšího výsadku. Nicméně čím dál více zjišťuje, že na dalším výsadku je něco podivného. Nemá však čas moc přemýšlet, protože je převelen na palubu lodi Eisenstein. Zde jeho mysl ještě více nahlodávají podivná rozhodnutí od velitelů. Jeho přesvědčení podpoří i Tarvitz, který prchnul, aby varoval vysazené legie před bombardováním. Garro je přesvědčen, že Horus zradil, avšak zbytek posádky o tom přesvědčen není, tedy dokud Grulgor a jeho četa nejsou přistiženi při přípravě biologických hlavic. Po bitvě na palubě Eisensteina se Garro rozhoduje prchnout a mezitím se všemi musí sledovat začínající bombardování Isstvanu III.

A jak to tak bývá i mezi věrnými jsou zrádci, proto je Eisenstein poškozen, ale stihá uniknout do warpu. Díky poškození nedokáže loď udržet dostatečnou ochranu před warpem a na palubě se zhmotňují démoni a Grulgor s jeho mrtvými druhy. Garro se po těžké bitvě rozhodne obětovat Astropatha a násilně vyskočí z warpu. Démoni zmizí, avšak sami se ocitají v pustém temném vesmíru. Díky jeho rozhodnutím je však zachrání Rogal Dorn, Primarch legie Imperial Fist, který nevěří, že Horus zradil, nicméně pomůže Garrovi splnit jeho misi. dostat se k Zemi, avšak Warp číhá všude...

Ač mne zpočátku zarazila změna příběhové linky, kdy asi tak do necelé půlky knihy nebyla zmínka o Eseinsteinu, tak se ve finále tento díl proměnil ve vynikající čtivo. Osobně si myslím, že Nathaniel Garro sehrál mnohem větší roli než samotný Loken. Zatím třetí a čtvrtý díl jsou nejlepší, co do akce a čtivosti. Uvidíme, co přinese další díl s názvem Fulgrim.

Hodnocení{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2640691
Today
This Month
Last Month
All days
946
32156
43891
2640691

Your IP: 3.237.71.23
Server Time: 2020-09-24 08:10:09

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME