Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Bill Baldwin - Žolnéři, Obránci

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Sigři si vybírají daň na samotné flotile a Nergol Trianik připravuje další válku…

Po výhře v Mitchellově závodu se politika v galaxii ani trochu nehnula. Sigři zůstávají zažráni hluboko uvnitř admirality a každým dnem likvidují flotilu kousek po kousku. Tejné služby Medvědů, však přináší velmi důležitou zprávu. Liga Temných Hvězd se chystá vtrhnout na planetu Fluvanna, která je hlavním dodavatelem krystalových jader důležitých pro výrobu pohonu vesmírných lodí. Wilf Brim se tak musí společně s dalšími dobrovolníky vzdát místa ve flotile, aby s novými loděmi Starfury ubránil Fluvannu.

A hned po příjezdu má plno práce! Hlavní velitel se ocitl na okupované planetě a tak Wilf Brim musí vybudovat základnu sám. Ale Liga temných hvězd nečeká. Dokončuje v blízkosti Fluvanny svou vesmírnou pevnost a začíná s nájezdy na planetu. Nejprve přilétají jejich spojenci z Torondu a později samotní ligeři v nových a nebezpečných Gorn-Hoffech nové generace, které jsou rovnocennými soupeři lodím Starfury…

A jelikož příběh Žoldnéřů utekl rychleji, než jsem chtěl, tak jsem se ihned pustil do čtení dalšího dílu s názvem Obránci, v němž je sice situace u Fluvanny dočasně zažehnána, ale obrovská invazní flotila Ligerů se pokouší dobít samotné srdce impéria – Avalon. Spojenci Impéria kapitulují jeden po druhém a Liga přichází s operací Lebka, jenž si klade za cíl obsadit celou Imperiální soustavu. Wilf Brim se nyní v hodnosti Kapitána pouští do sebevražedných akcí proti dennodenním náletům, aby štěstěna tomu chtěla, dokázal zajmout nepřátelskou vesmírnou loď s novou ligerskou technologií. Dokáže však jeho přítel Medvěd Nik Ursis včas rozklíčovat technologii, aby společně zachránili Impérium?

Klasická pokračování space military opery, tak jak to mám rád. Žádné prázdné plkání, ale povětšinou samá akce a rozsáhlé popisování vesmírných bitev. Bill Baldwin, tak jak jej mám rád a už si připravuju Obležení :).

Hodnocení{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2455185
Today
This Month
Last Month
All days
562
41990
42606
2455185

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-05-28 07:39:44

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME