Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

South Park - The Stick of Truth

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

South Park Stick of truth

Všichni asi znáte kreslený seriál South Park…

Mnoho vývojářů přemýšlelo jak z tohoto sprostého satirického animáku vytvořit hru. Docela dlouhou dobu se to nedařilo, či dařilo, avšak jen s částečným úspěchem.  A pak přišlo THQ, které vydávalo velmi dobré tituly, jenže zkrachovalo :( a spousta úspěšných titulů byla buď smetena ze stolu, nebo rozprodána. Práva koupil Ubisoft a poměrně dost lidí se vyděsilo, co přijde za katastrofu, ale Ubisoft dokázal nejednou překvapit (Far Cry Blood Dragon), že mu prostě hry, které se neberou vážně, jdou. Vývojářské studio Obsidian společně se South Park Digital Studios právě pod hlavičkou výše zmíněného vydavatele přinesli hráčům vtipnou RPG perlu.

Příběh Vás staví do role nového kluka, který se přistěhoval a musí se začlenit do místní, poměrně bohaté směsky dětí. Zapomeňte však na pomalé seznamování. V South Parku zuří válka mezi lidmi a elfy o Klacek Pravdy a kdo ho má v držení může ovládat vesmír! (Ehm, co mi to jen připomíná :)).

Vaším úkolem je připojit se do probíhající války a to buď v podobě válečníka, kouzelníka, zloděje nebo žida. Ano máte na výběr ze čtyřech tříd a žid je ve všech RPG poněkud…ojedinělý :D

SP

Pro první hraní jsem si vybral pofidérního kouzelníka, sice jsem nemohl hrát za svou oblíbenou kombinaci aka kouzelnice s fialovými vlasy a špičatýma ušima, ale což, hlavního hrdinu jsem si heroicky vyzdobil :). Ihned na začátku jste úkolováni frakcí lidí, kteří jsou vedeni sebestředným Cartmanem a z jeho partaje vás bude doprovázet Butters s nezapomenutelnými hláškami, Kenny Princezna (podobnost s hrou o trůny čistě nenáhodná :)) a také samotný Cartman (a jeho prdy). V pozdějších fázích hry budete moci mít v teamu i postavy z frakce elfů – Stana, Kyla a Jimmyho (nepřekonatelný Bard).

SP

Příběh se hezky rozvijí a nesoustředí se jen na zápolení o klacík, ačkoliv toto téma se nese celou hrou. Na hlavní linku navazují další neméně vtipné, které vás budou nutit dělat i vedlejší questy. Proč? Protože všechny questy jsou zábavné a dobře vymyšlené. Tak jako v některých RPG člověk jede jen hlavní dějovou linku a sem tam vedlejší quest, protože ho ve své podstatě neobohatí, tak tady se hurónsky zasmějete úletům autorů. Ten kdo seriál zná dostane naprosto jedinečnou možnost být na chvíli součástí toho parodujícího panoptika, a kdo nezná, doplní si všechny „důležité“ informace o postavách a prostředí :D

SP

Po dohrání mám ze hry vynikající pocit. Je brutálně vtipná, má dobře udělaný RPG systém a celkově je svěžím vánkem do stojatých vod AAA titulů. Rozhodně chci časem vyzkoušet další povolání :).

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2807136
Today
This Month
Last Month
All days
510
31653
35132
2807136

Your IP: 3.238.70.175
Server Time: 2021-01-25 19:17:43

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME