Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Journey (PS3)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Journey Cover

Sedím v písku ozářeném sluncem a v dálce hledím na horu...

Jsem zde. Teď a tady. Sedící. Přemýšlející o svém osudu, o své cestě, o té hoře tyčící se daleko předemnou. Vstávám z písku a dávám se na cestu. Beze slova. Občas poposkočím a vydám tón, aby tento tón přilákal podivná kobercová stvoření, jež nadšeně odpovídají. Na této mé pouti mi jsou jedinými přáteli a průvodci. V nekonečné poušti plné zavátých polorozpadlých budov pomalu a jistě rozkrývám příběh o vzestupu a pádu své  civilizace...

Tato hra Journey není jen tak ledajakou hrou, je to opravdové umělecké dílo, které člověka donutí přemýšlet, melancholicky se smát, i uronit nějakou tu slzu. Vizuál s pomocí velmi emotivní hudby Austina Wintoryho (OST jsem recenzoval zde) Vás naprosto okouzlí a vtáhne do děje. Je jedno, že ta hra je krátká a bez větších zádrhelů. Možná ji i hned projdete, ale na jejím konci si uvědomíte, že musíte jít tu cestu znovu, protože potřebujete vstřebat znova všechny ty dojmy. Pochytit tu chvilkovou krásu, chvilkovou radost ze života. Pocítit zmatek, smutek nad tím světem a dojít až na samotný vrchol.

Myslím si, že žádná z dosud vydaných her Vám nezůstane v paměti tak jako Journey, navíc nás čecháčků se dotkne o to více, protože jsme národ hořkosladkých melancholiků. Jediné, co však k hraní potřebujete, a možná je to mínusem (opravdu těžko říci), je Playstation 3. Sám za sebe mohu říci, že investice za ten zážitek fakticky stála a ke hře se několikrát vrátím, abych znovu došel až do nepopsatelného finále.

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2455113
Today
This Month
Last Month
All days
490
41918
42606
2455113

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-05-28 06:41:36

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME