Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Dear Esther

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Dear Esther

Chcete si zahrát tak trochu jinou hru, či spíše snahu o umělecký počin?

Pak je Dear Esther stvořena přímo pro Vás. Její první experimentální verze vyšla v roce 2008 a byla vytvořena na Source enginu, který vyvinulo studio Valve a na němž běží např. Half-life 2 či Counter strike: Source. Postupně se tato experimentální verze přerodila ve verzi komerční.

Vlastní hra se nedrží zavedených konvencí.  Hráč totiž může pouze chodit, rozhlížet se a zkoumat. V roli bezejmenného muže procházíte pustý ostrov, jenž je situován někde u pobřeží Skotska, aby hra hráčovým postupem odhalovala kousek po kousku fragmenty příběhu, v němž hraje hlavní roli Esther.

Reálné ostrovy jsou podobné

Autoři připravili velmi ponurou a nehostinnou, oblast kde šumí moře a fouká vítr, a na každém kroku v této lidmi opuštěné oblasti nacházíte nejen rozpadnuvší se domy, vraky lodí ale i vzpomínky na drahou Esther. Až Vás příběh zavede do hlubokých jeskyní, budete jen oněměle zírat na tu graficky detailně zpracovanou krásu, z níž nebudete chtít vylézt na povrch. Budete však toužit po rozuzlení příběhu, který vás vyvede z překrásných jeskyní do měsícem zalité večerní krajiny.

dear esther

esther

Budete společně s monology o Esther a s vynikajícím hudebním doprovodem Jessicy Curry, stoupat k výšinám, kde stojí velký vysílač s finálním dílkem příběhu, a ve vzpomínkách se budete neustále vracet ke krásným okamžikům, které jste zažili spolu s Esther, zde na ostrově, jehož každičké místo Vám ji bolestně připomíná.

esther

esther

Nechte se unést jedinečným zážitkem menšího uměleckého díla a nenechte se odradit jeho příliš krátkou hrací dobou, vždyť ta nádherná místa můžete i bez Esther procházet znovu a znovu :). 

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742498
Today
This Month
Last Month
All days
260
2147
43111
2742498

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 10:45:49

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME