Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Deponia

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Deponia Cover

Deponia, spousta smetí a šrotu na jedné kupě, avšak ne každý tu chce žít…

Třeba jako Rufus, hlavní hrdina této hry. Tatík mu utekl kamsi do pryč a on nešika se musí vyrovnávat nejen z jeho odchodu ale i z pozůstatků jeho geniality v místní komunitě. To se mu setsakra nelíbí a vymýšlí různé taktiky jak vzít z planety roha do vysněného Elisia – místa bez špetky rzi a rozkladu. I přes neúspěchy věří, že právě dnes si splní svůj den. Cožpak o to skoro se povede, ale tak trochu dopomůže dívcez Elisia jménem Goal k tomu, že spadne na planetu. Rufus se rozhodne ji zachránit a tak trochu se na té záchraně přiživit.

Hra se řadí do klasických ukecaných dobrodružných adventur z obtížností postavenou mírně na hlavu. Již na prvních obrazovkách dává hráči pořádně zabrat a ani zmačknutí prostředního tlačítka myši, které slouží k zobrazení interaktivních míst, moc nepomáhá. Navíc autoři k interaktivnosti přidali různé kombinování předmětů, cožpak o to kbelík s vodou, hodit do toho mýdlo a začít vařit je ještě fajn, ale na to, abych dostal stejnobarevné ponožky, se už začíná mozek také vařit. Hm, hodíte různobarevné ponožky do vroucí vody s mýdlem, protože stejnobarevné jste prostě nenašli, ale to, že tam mám přihodit jakýsi rezatý hřebík, to by mě fakticky nikdy nenapadlo. Menším bonusem se pak stává rébus jak chytit podlý kartáček schovávající se v koutě. Máte pastičku, ale co do ní? Ano vím, že na křesle jsou nějaké zbytky jídla, ale kopnout mě do zadku, abych vylil olej ze skleněné lahvičky do umyvadla a skleničku naplnil těmi zbytky, je už tak trochu na přehřátý mozek z předchozího záseku :)

Nu a to máme pouze začátek! A jestli Vás takový přístup neodradí, směle dále, čekají vás ještě větší rébusy na lámání a i přes lehce potrhlý humor nejen hlavního představitele se budete chvílemi smát, abyste posléze bušili do klávesnice nad jeho připitomělými keci, které slyšíte už posté, protože jste kombinaci předmětů s interaktivním místem neuhádli.

I přes, dle mého názoru, obtížnost, která je dána právě širokou paletou až naprosto ulítnutých kombinací se budete bavit a snažit se za pomoci Rufuse dostat Goal domů, přes všechny překážky, jenž vám postaví svět Deponia. Ti, jimž se první díl líbil, navíc mohou pokračovat hnedle dále v pokračování s názvem Chaos of Deponia, ale o něm zas někdy příště :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2576640
Today
This Month
Last Month
All days
1319
11996
55713
2576640

Your IP: 18.204.55.168
Server Time: 2020-08-07 22:24:37

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME