Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Abney Park

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Abney Park

Dlouhou dobu jsem si říkal, že jsem více neposlouchal žádné hudební uskupení, ale…

Načapal jsem se, že v poslední době nepouštím hudbu tak nějak náhodně či náladově - rozumějte od New Age přes EBM až po Blues a Metal :) – ale celkem dlouho visím na albech amerického steampunkového hudebního uskupení Abney Park. Bez mučení se přiznám, že jsem o ně nezakopnul náhodně, ale ve chvílích, kdy jsem dštil oheň a síru na Fabiánovu Dies Irae, jsem zalistoval a zahlédl, co všechno autor šňupal při psaní. Zkusil jsem pár songů a musím přiznat, že mne oslovila nejen hudební kompozice ale i zpěvák svým hlasovým podáním (aspoň k něčemu to Dies Irae bylo :)).

Toto seskupení má nyní na kontě již 14 alb, přičemž to nejnovější – Wasteland vyšlo v těchto dnech. Každé z alb dokáže překvapit svou kompozicí a jsou v něm opravdické hudební unikáty. Hudebníci se nebojí klavíru, houslí či zvukových efektů. Samotný frontman pak neobstarává pouze zpěv, ale hraje i na spoustu rozličných nástrojů jako ukulele, akordeon, harmoniku či exotickou Baglamu či Darbuku. Nesmím opomenout, že občas je jeho vokál doplněn i ženským.

Nejprovařenější songy, které mi jedou v přehrávači, jsou nejčastěji Airship pirate (ti, co mne znají, vědí :)), Sleep Isabella (napsal pro svou dceru Isabellu), The Secret life of Dr. Clagori, Herr Drosselmeyer's Doll  a vůbec celé album Lost Horizons je naprosto úžasné. Nemohu pak opomenout To the apocalypse in Daddy’s Sidecar, Space cowboy, The Ballad of Captain Robert, Buy the Captain Rum… no prostě tento hudební skvost si poslechněte alespoň na youtube v odkazu níže. Třeba zažijete nevšední hudební setkání jako já. Jen přemýšlím jak sem do ČR bez poškození dostat Vinyl :).

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368562
Today
This Month
Last Month
All days
130
20025
34840
4368562

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 02:22:45

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME