Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Stanislaw Lem - Solaris

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Solaris

Solaris je naprosto výbornou knihou i v audio podobě…

 Stanislaw Lem, mnou opěvovaný spisovatel, jehož díla předběhla svou dobu, stvořil i imaginární Solaris. Planetu podivného oceánu, který po staletí fascinuje člověka, jehož teorie o původu, existenci a zvláštnosti dokázali zaplnit tisíce stránek, avšak nikam nevedly. U Solarisu je přesto vybudována stanice, která má pomáhat ve výzkumu, jenž možná už nemá ani smysl, protože lidé tuto záhadu prostě nedokázali rozlousknout. Stanice krouží na nízké oběžné dráze a slouží na ní několik vědců ještě stále zapálených do upadající Solaristiky – vědy točící se pouze okolo planety Solaris.

Právě na Stanici Solaris přistává její nový obyvatel. Kelvin. Nestačí se však divit pustotě stanice a podivnému chování jejich dalších dvou obyvatel. Do té doby než sám dostává návštěvu jejímž zhmotněním je jeho dávná přítelkyně.

Autor dává čtenáři rozbor nejen podivné Solaristiky s náznaky, čím vším může být podivný oceán, ale hlavně předkládá hlubokomyslnou sondu do duše a psychologie člověka. Zkoumá jeho reakce na podivné úkazy, pitvá lidství, svědomí, utajené viny, přičemž planeta oceánu tiše přihlíží lidskému utrpení stupňující se až k šílenství. Kdo koho zkoumá? Lidé planetu nebo ona je?

Neotřelý pohled na možný kontakt s naprosto odlišnou formou mimozemské inteligence či snad samotného boha ukrytého v planetární břečce? Udělejte si obrázek sami přečtením či poslechem audioknihy skvěle načtené Richardem Honzovičem z roku 1995. Obě formy mohu jen doporučit!

Sdílejte tento článek

prechod

4368549
Today
This Month
Last Month
All days
117
20012
34840
4368549

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 02:08:10

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME