Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Soundtrack Journey

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Journey

Nestává se tak často, abych svou pozornost věnoval Soundtrackům z her, ale tento se prostě ignorovat nedá…

 Jak často přispívám do ostatních sekcí, tak vězte, že se věnuji i tomu ostatnímu, co mám v horní nabídce. Jen to co právě kutím/hraju/poslouchám nestojí za řeč nebo jsem děsně línej se o tom rozepisovat.

Po delší odmlce v hudební sekci se musím podělit o jeden hudební zážitek, tentokráte z vod soundtracku, avšak herního. Nemusíte se děsit, spíše si připravte kapesníky :). Právě dnes jsem pátral po internetu po čemsi divném a vypadlo mě cosi ještě divnějšího. Hra Journey. Visuálem naprosto nádherná a já zatoužil si tuto kratičkou hru zahrát, ale je určena pouze pro PS3. Proč?! Já bych ji okamžitě koupil! Nicméně jsem se dostal k hudbě, kterou složil Austin Wintory, Americký na Grammy nominovaný skladatel vytvářející hudbu převážně pro hry. V roce 2012 vytvořil pro Journey od studia thegamecompany 58 minut trvající hudební složku s finálním songem, v němž zpívá Lisbeth Scott.

Journey Game

Autor mísí překrásné tóny čela s flétnou do klasické symfonické produkce, aby přimíchal špetku moderních zvuků a celé to zakončil zpěvem ptactva. Dokáže vyjádřit dobrodružnou složku, složku napětí, avšak největšími nosnými tématy zůstává naděje, cesta a poušť. Je slyšet, že se snažil o uniformitu a nevkládal do hudby žádné arabské tóny, jak bývá zvykem u „pouštních“ záležitostí. V akčních hudebních sekvencích však mohu zaslechnout jasnou inspiraci Hansem Zimmerem, ta se prostě popřít nedá, ale autor se od nich vždy oprostí a hledá svou cestu za znění čela a zvonů.

Hudba zaujala, protože jsem se, při jejím poslechu, dokázal vcítit do vyprávěného příběhu, aniž bych jej hrál. Slyšel jsem již spoustu skvělých soundtracků, které samostatně prostě neobstojí, ale tento se povedl na jedničku! Vytáhněte kapesníčky tohle bude...slzet! :)

Ps. Některé tóny mi blízce připomněly i Ko Otaniho a jeho OST k Haibane Renmei  ;).

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368557
Today
This Month
Last Month
All days
125
20020
34840
4368557

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 02:16:04

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME