Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Beyerdynamic DT440

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Znáte to, člověk se do něčeho zblázní a pak čumí, jak mohl přežívat na něčem úplně jiném…

Jelikož mi odešel zesilovač Technics, zvažoval jsem (a stále zvažuji) koupi nového. Mám vybraného Denona a každý měsíc si říkám, že jej musím koupit, protože už mě to štve. No jo, jenže paralelně s tím pokukuji, od jisté doby, po jiné zvukové kartě, která by nahradila mou ZS2, jenž nemá optický SPIDF. Zvukovou kartu už mám vybranou a vypadá to, že již nebudu měnit – má vyvolená je Auzen X-Bravura. Jenže jak jsem okolo ní tak brousil, zjistil jsem, že tato zvuková karta má možnost připojení klasických 6,35mm sluchátek vedle reproduktorů. Pozvedl jsem obočí, řekl „ha!“ a jal se nalistovat svou oblíbenou stránku se sluchátky (reklama, ale oni si to zaslouží ;) : www.sluchatka.net). Kde jsem prolistovával již od minulého roku rozličné typy sluchátek. Letos však natěšen z Auzenky, zklamán ze ZSka2 a zesilovače. Jal jsem se hledat, co by padlo do mého oka. Po sáhodlouhých anabazích jsem chtěl sluchátka Audio-technika, avšak po diskuzi s výše uvedeným shopem mi bylo řečeno, jaké nevýhody mají. Takže nakonec jsem skončil u sluchátek Beyerdynamic DT440.

Balení je prezantativní :)

Myslím si, že jsou možná i lepší volbou než mnou vybrané. Po tom, co jsem je dostal do praciček, jsem se musel hodně krotit, abych neztrhal obal a neposlintal je už předem :o). Jedná se o otevřenou konstrukci, která umožňuje posluchači dosáhnout, co nejpřirozenější zvuk. Nevýhoda z toho plynoucí je však ta, že hluk jde nejen směrem od vás ale i k vám, což poněkud kalí radost z izolace od okolí. Sluchátka zvládají 10000-30000Hz a zkreslení je <0,1%. Kabel mi udělal radost, protože není to taková ta sockoidní standardka o délce 1,8m, ale je rovnou 3metrový a slušně izolovaný (žádné slabé tintítko). Na konci kabelu se tkví 3,5mm jack, na kterém je šroubovací redukce o průměru 6,35mm-samozřejmostí je zlacení.

Jack 6,35mm do Hifi

Samotné mušle jsou z kvalitního pevného plastu a vnitřní strana je příjemně vypolstrovaná.

Mušle s kvalitního plastu a popisky

Obě mušle jsou taktéž označeny nejen klasicky „R“ „L“, ale dokonce Braillovým písmem pro nevidomé. Hlavový most se skládá z několika částí, a ač sluchátka váží okolo 350g skoro je na hlavě necítíte.

Hlavový most

Co se týče samotného poslechu, tak jsem zneužil Minidisk a jako zdroj bylo zvoleno několik rozličných songů. Několik jich bylo ve FLACu a APE. V dalších testech jsem použil MP3 v různých kvalitách od 128kbps až po 320kbps. Přednes sluchátek u bezztrátových formátů byl naprosto úchvatný a to co při své hluchotě normálně neslyším, jsem slyšel zřetelněji. Výšky a středy na svých místech. Z jediného, z čeho jsem měl strach, byly basy. Ne, že bych je neměl rád, ale musím o nich vědět toť vše (proto jsem si nevybral skvělé Koss-na můj vkus totiž moc basují). Basy však dopadly na výbornou, jsou tam kde mají být, nepřezvučí zbytek a ani tam nejsou naráz bez stupňů, tak jak to dělají s oblibou moje 5.1, které, abych ladil pro každý song jinak :(. Po testech bezztrátových věciček přišly na řadu MP3 a mohu říci jediné…jak to sakra můžou ti mlaďáci z chrchlajích mobilů poslouchat? Jak to vůbec můžou poslouchat??? Jak jsem to mohl vůbec já poslouchat?! (ty mp3 ve 128) :o). Čím níže jsem s datovým tokem mp3 šel, tím více jsem mohl slyšet zastřenější projev, deformace zvuku v různých formách-od deformovaných basů až po naprosto podivné výšky. Dále se mi začal projevovat efekt dnešní doby a tou je hlasitost na úkor dynamiky. Zvuk tak v některých momentech tvořil jednotnou stěnu, která se nedala vůbec poslouchat. V pokročilejších fázích testů jsem zneužil i kazeťáček, přesněji řečeno RS-TR474 a jak jsem očekával při vypnutém dolby v tichých fázích přítomný a slyšitelný šum ač byla nahrávka z pc. Budiž však k dobru kazetě, protože se jedná o klasickou kazetu tj. žádná chrom nebo metal :). Při zapnutí dolby B či C se šum zredukoval, avšak na úkor dynamiky  nahrávky, ale naopak mi právě v dolby C připoměl zvuk mp3 ve 128kbps. Kazety samozřejmě budu ještě testovat, ale nemusím vyoslit vše najednou :o).Ve finále musím konstatovat, že Beyerdynamic odvedl naprosto skvělou práci a nápis Manufactured in Germany odpovída kvalitě provedení.

 

Sdílejte tento článek

prechod

2202792
Today
This Month
Last Month
All days
760
25887
69320
2202792

Your IP: 18.205.60.226
Server Time: 2019-12-12 09:43:40

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME