Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Nostalgia: Dalibor Janda

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

 

 

Dalibor Janda

 

Možná mne budete považovat za starého blázna, ale mě to je fuk… :)

 

 

Dnes jsem hledal ve své megalomanské sbírce nějaký film, na který bych se kouknul, avšak nějak jsem vytvrdnul u Train simulatoru (o kterém časem taky určitě něco napíšu, hnedle po flight simulatoru :o)) a tak okolo desáté se mi už nechtělo koukat na žádný film. Můj pohled spočinul na Koncertu Dalibora Jandy z Lucerny, tak jsem si říkal, že to zas seeknu. Jenže jak jsem uslyšel první tóny přemohla mne nostalgie a zaposlouchal jsem se do té hudby a jeho podmanivého hlasu – chrapláku, který k němu patří jako podrážka k botě :). Jeho rockové balady se pěkně poslouchají, ač jsem litoval, že nezařadil takové pecky jako Všechno na Mars nebo Ostrovy, který osobně považuji za jeho nejlepší song. Tento koncert je složen z písniček, které patří do již výše zmíněných rockových balad, takže jsem se nedočkal ani dost hraného Hurikánu či Žít jako kaskadér (které mám ještě na LPčku společně s již jmenovanými Ostrovy a všechno na Mars).

 

Hurikán

 

 

To mi mírně zkazilo dojem z koncertu, ale přeci jen se povedl a přednesl mne šupem do období lehce po revoluci, do její atmosféry, jenž mne tak zaujala, že jsem se nedokázal po celou dobu odtrhnout. Usmíval se, jak mu tehdejší Fanynky nosily květiny a jako bonus mezi koncertem byl výstup Jiřího Císlera a poté i Miroslava Šimka a Jiřího Krampola. Z nejznámějších songů, které tam pak zazněly, mohu uvést: Kde jsi? A Oheň, Voda, Vítr, Snad jsem si ji měl všímat víc. Pro všechny, kteří chtějí zavzpomínat na „staré časy s tehdejší atmosférou“ tento koncert vřele doporučím, ostatní se nemusí nad tímto textem zastavit. Pro mne je to takové příjemné memento jak dobří lidé, kteří něco uměli, mizí, aby je člověk alespoň na chvíli zase na čas objevil a připomněl je… :).

Dalibor Janda se narodil 23.března 1953 v Hranicích. V osmdesátých letech získal  3x zlatého slavíka a  jeho nejúspěšnější písnička je Hurikán.

{youtubejw}2WhfVeHU6Uw{/youtubejw} 

 

Sdílejte tento článek

prechod

2576618
Today
This Month
Last Month
All days
1297
11974
55713
2576618

Your IP: 18.204.55.168
Server Time: 2020-08-07 22:10:21

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME