Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Kenji Kawai - Concert 2007 Cinema Symphony

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Znáte to, někdo nedělá nic (jako já) a někdo dělá skvělou muziku (jako Kenji Kawai)…

(Sobecky) K mému svátku, jsem dostal dvou diskovou edici koncertu Kenji Kawaie Concert 2007-Cinema Symphony. Tímto moc, moc děkuji ;) (a ještě jednou moc).

Kenji Kawai

Kenji se narodil 23.Dubna 1957 v distriktu Shinagawa v Tokyu (pro slečny-má krevní skupinu A). Vystudoval Tokai Univerzitu a potom to zkusil na Shobi Music Academy, ale tak nějak po roce a půl utekl s tím, že bude hrát ve skupině s přáteli, jenže ani to se nevyvedlo a každý šel svou vlastní cestou. Jenže přeci jen kontakty v této sféře jen tak nevymizí a Kenji začal dělat v domácím studiu hudbu pro filmy a reklamy. Nejvíce se uchytila hudba pro rádio, od něhož byl doporučen, anime studiím, aby jim dělal soundtracky. Nu a od té doby má na kontě mnoho působivých kompozic nejen z anime, ale i z mnoha filmů z nichž některé nejsou ani Japonské výroby. Angažoval se např. v OST u čínských či Korejských sousedů. V roce 2007 pak pod záštitou Japonského národního dědictví (či tak něco) realizoval 150min dlouhý koncert ve kterém zazněly jeho největší hity.

Všude nástroje

Na prvním DVD tak mohu shlédnout (samozřejmě i poslechnout) songy z anime Patlabor , Patlabor 2, Mezame no Habukome, Ghost in the shell, Battle of Wits. U druhého dvd se Kenji zaměřil na stěžejní Ghost in the shell 2 a Avalon. Samozřejmě jakožto hudební šílenec umí hrát na kupu nástrojů, takže si jich vyzkouší docela dost a přitom všem ještě dává velký pozor na sbor, či ústřední operní zpěvačku (která je z Polska), aby vše bylo podle jeho představ.

Stage

Co se týče obrazového materiálu, není až tak kvalitní (na to, že se jedná o DVD9), avšak žádné kostičkování či viditelná komprese není znát. Zvukově je na tom o dost lépe, ač na obalu píší 5.1, jak jsem koukal tak jsem koukal, ale našel jsem pouze PCM 2.0 a pak jen DTS 5.1, ovšem já stejně poslouchám většinou DTS, takže standardní 5.1 s klidem oželím a 2.0 zas bude dobrý na sluchátka. Celkově koncert vypadá dobře, ač trochu nevyváženě (chybí mi tam některé seriálové hitovky :o)). Všem určitě doporučuji poslechnout si tento netradiční výlet do hudební sféry (tedy pokud se vám poštěstí dvd sehnat).

Sbor

 

Sdílejte tento článek

prechod

2576599
Today
This Month
Last Month
All days
1278
11955
55713
2576599

Your IP: 18.204.55.168
Server Time: 2020-08-07 21:58:32

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME