Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Die Form: Noir Magnétique

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Obal Noir Magnétique

Tak po delší době poslouchání jsem se rozhodl něco sesmolit o hudbě…

Internet je báječná věc, protože člověk občas narazí na zajímavé hudební projekty, o kterých neměl nikdy tušení. Jednoho dne jsem i já narazil na Die Form, Francouzskou elektro-post-industriálnískupinu, jejž zaujala mé ucho. Tento Band byl založen na přelomu let 1977/78 a za ta léta je vidět jak svou hudbu piplali k dokonalosti, k formě, k francouzskému avantgardismu.

Hlavou projektu je Phillipe Fichot, který nejenže nahrává, ale rád vytváří show a fotí. Zpěvačkou mu pak od roku 1986 je Éliane P. mající, dle mého názoru, vynikající vokál.

Stojící Phillipe Fichot a Éliane P.

Již od raných dob vydávali své práce na LP a nepřestali i v nynějších dobách kdy některá alba vycházela jak na CD tak i na LP. Mně se do rukou dostala čtyři alba InHuman, ExHuman, Bach Project a Noir Magnétique. Poslední jmenované album mne uchvátilo svými rytmy a dokonale padnoucím vokálem Éliane, proto jsem prosil ježíška a nakonec jsem se i dočkal (tímto děkuji :-*).

Jenže nešlo jen tak o obyčejné vydání. Šlo o speciální limitovanou edici 999 kusů (s vlastním raženým číslem). Ve fešném boxu se nachází krom CD Noir Magnétique s 11 tracky, i 7“vinil se singlem Kobol, který obsahuje dva dosud nevydané tracky a nakonec i 7“ album photo artu samotného Phillipe Fichota – zde na řadu přichází ta francouzská avantgarda a obdivování se našemu Saudkovi :).

Limitová edice 999 kusů Noir Magnétique

Celé album je pak nabyto elektronikou, protkanou vokály, měnícími serytmy - nálady od rozjařených, až po naprosto depresivní. Chvílemi balancujícími na pokraji pohřební industriality v podání viol a na to spustí Éliane svůj excelentní francouzský vokál. To se prostě musí slyšet :).

V minulém roce (2010) tato skupina vydala kompilaci Chronology, jenž je dostupná pouze na 6 Vinylech a jednom 7“, takže přemýšlím, že opráším gramofon a oddám se temnému elektro-post-industriálnímu věku :). Rozhodně doporučuji poslechnout si a zhodnotit nakolik vám tito Francouzi budou hudebně chutnat.

 

Sdílejte tento článek

prechod

4368760
Today
This Month
Last Month
All days
328
20223
34840
4368760

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:04:17

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME