Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Shin seiki Evangelion

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Konec lidstva přichází, bůh dlí ve svém nebi a nehodlá nic dělat…

Na tuto sérii se nedá připravit žádným známým způsobem. Vtrhne do Vašich životů a totálně je obrátí na ruby. Po cca 8 letech jsem opět rozjel konec světa v podání Gainaxu potažmo v podání Anno Hideakiho. V roce 2015, po druhém úderu, Andělé začali terorizovat svět. Zdecimované lidstvo mají zachránit Evy – mechové, které však mohou pilotovat pouze někteří jedinci. Děti, jež se narodily devět měsíců po prvním úderu. Jediné ty jsou schopny synchronizace s těmito mechy. Mezi vyvolené patří také Ikari Shinji, syn Ikari Gendoua. Ikari Gendou je však velitelem celého toho spektáklu a se svým synem má vztah na bázi udělej práci nebo jsi mi k ničemu. To samozřejmě náctiletému Shinjimu hledající svůj životní cíl na klidu nepřidává. Jeho oporou se mu alespoň stává Katsuragi Misato jejíž „nespoutaná“ povaha a zájem o jeho problémy Shinjimu dává alespoň nějakou naději, že k něčemu přeci jen bude. Jenže krátkodobé idylky vystřídají první konflikty s Anděly.

eva

Hlavní hrdina však nestojí proti těmto záhadným monstrům v poli sám. Na pomoc mu nejprve přichází málomluvná a tajuplná Rei Ayanami, v pozdější fázi pak arogantní a narcistická Souryuu Asuka Langley.

eva

Kdyby se však na poli pouze bojovalo, to je jen zástěrkou pro mnohem větší příběhovou i psychologickou komplexnost. Epické souboje mechů doplněné o úžasný hudební doprovod i animaci se tak střídají s krátkodobými veselými vsuvkami, avšak po většinu série se budete propadat do temnoty, deprese, roztříštěnosti duše jednotlivých protagonistů. Naučíte se s jednotlivými postavami ty ostatní nenávidět, milovat, poznáte krásu života i panický strach ze smrti. Série dokonale pokroutí Váš pohled na vnímání lidí, lidstva a možná Vaši mysl i tak trochu znásilní. Samozřejmě si musíte dávat sakra pozor, protože Asiaté, obzvláště pak Japonci mají tendence přehánět to s ventilovanými emocemi, které se potom vpíjejí do diváka. Tato série by se pak dala uvést jako exemplární příklad tohoto stylu.

eva

A právě díky svému stylu i hloubce právoplatně patří k tomu nejlepšímu, co se na Anime scéně kdy objevilo. Nepamatuji si dílo takového rozsahu, který se dotýká všech zásadních myšlenek, které si lidstvo pokládá. I přes náročnost na diváka jednoznačně doporučuji shlédnout… pro jistotu i vícekrát. Nyní navc v HD vyčištěné verzi s prostorovým zvukem :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4462817
Today
This Month
Last Month
All days
35
28749
43442
4462817

Your IP: 3.236.116.27
Server Time: 2024-06-25 01:42:12

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME