Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Cowboy Bebop

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Budoucnost je ve vesmíru…

 V roce 2071 již neexistuje starý řád. Na Měsíci došlo ke katastrofě, která způsobila praktický kolaps lidské civilizace, tak jak ji známe. Většina obyvatelstva Země prchla do okolního vesmíru, kde stvořila novou nezávislou civilizaci prosycenou svobodou, násilím i láskou. Na vrcholu systému pak stojí korporace a mafiánské organizace, jež ovládají tento systém. V něm je samozřejmě dostatek prostoru pro darebáky všeho ražení, a protože policie není na tak rozsáhlém prostoru schopná všechny pochytat, zrodil se nový druh lovců odměn, takzvaní kovbojové.

Hlavními hrdiny jsou čtyři z tanku a pes…ehm tři lovci v podobě Spikea Spiegela, Jeta Blacka a nevypočitatelné Femme fatale Faye Valentine. Jako čtvrtý si je adoptovala Ed, geniální hackerka, která ovšem musí chodit bosa jinak se na nohách prostě neudrží. Nu a je tu i ten zmiňovaný pes Ein, jenž je ovšem inteligentní, když se mu chce.

Společnými silami pak hrdinové řeší nejen případy, z nichž získávají peníze na živobytí ale i svou minulost. V této sérii si autoři opravdu dali s charaktery záležet, proto se nesetkáte s nějakou černo-bílou historií. Svým způsobem totiž všichni před něčím utíkají a současný stav status quo jim naprosto vyhovuje. Avšak jednoho dne každý z nich bude muset udělat osudové rozhodnutí, jež nepůjde vrátit zpátky.

Naposledy jsem viděl sérii před cca 8 lety a za tu dobu vůbec nezestárla. Perfektní kresba, nyní navíc remasterovaná v HD, s geniální hudební složkou, doplněná skvěle napsanými příběhy, plná emocí, mě vtáhla do svého světa tak jako, když jsem na ni koukal poprvé. Nebojím se napsat, že Cowboy Bebop patří do jednoho z klasických pilířů Anime, na něž by se měl každý fanoušek tohoto žánru podívat.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4215419
Today
This Month
Last Month
All days
421
9437
39600
4215419

Your IP: 34.228.52.21
Server Time: 2023-12-06 02:18:08

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME