Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Kakumeiki Valvrave II

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Valvrave II

A máme tu pokračování vygradovaného příběhu...

Tokishima Haruto pokračuje společně dál, s dalšími piloty v obraně Modulu 77 a jejich národu Jirou. Jestliže však chtějí něčeho dosáhnout musí se dostat na Zemi, jenže jejich plán je odhalen a po konfrontaci se silami Dorushie skončí hluboko na nepřátelském území. Postavy nám jedna po druhé začínají pod náporem konfliktu dospívat a musí nést zodpovědnost za svá rozhodnutí.

valvrave

Příběhová linka odhaluje pozadí Valvravů i tajuplných Magiů. V návaznosti na první sérii však autoři nevychytali detaily a občas některé věci nedávají smysl. To asi protože se najednou zaměřili jakoby úplně na jiný příběh. Jak je první série ještě "dětská" pak série "druhá" se mění ve válečná jatka, která jsou perfektně na animovaná, dobře podbarvena hudbou a autoři se nebojí odstřelovat postavy.

valvrave

Celkově atmosféra potemněla, přibývá přeexponovaných psychických výlevů a soubojů na život a na smrt. Tempo zrychluje každým dalším dílem a není nouze o zvraty, jenž chvílemi staví celý příběh mírně na hlavu. Skvěle pojaté finále pak mírně kazí přeskakování v čase v dovětku. Zachytil jsem též názory, že Sunrise velmi opisovali z Code Geass a Gundamu. Nu, když už je mají v portfoliu, tak proč toho nevyužít, že? :)

valvrave

Takže pokud jste fanoušky výše zmíněných sérií, může Vás sledování klišé scén nudit, ale myslím si, že díky skvělým vesmírným soubojům, slušným charakterům a totálním zvratům nejen ve školním životě, prostě tento seriál musíte vidět :).

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

3833749
Today
This Month
Last Month
All days
397
32679
40578
3833749

Your IP: 18.232.31.206
Server Time: 2023-01-28 16:04:08

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME