Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Kakumeki Valvrave

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Valvrave

Lidstvo se nám pořádně vyvinulo a vytvořilo Dysonovu sféru...

 Technologicky jsou lidé opravdu napřed, avšak myšlením zůstávají u dobyvačných Vikingů a právě o tom se přesvědčuje maličký národ Jiouru, který je znenadání napaden militantním paktem Dorushií. Jejich cíl ani tak není podrobit si prosperující obyvatelstvo, ale získat tajnou zbraň, jež byla vyvíjena pro obranu Jiouru.

Tokishima Haruto se chce vyznat své kamarádce z dětství (ach!), jenže útok Dorushie tomu zabrání a ještě navíc to vypadá, že mu jeho milou Shoko zabili před očima! On, humanista, intelektuál a kdovíco ještě řve, tedy do chvíle než se před ním objeví robot Valvrave (ano to je ta tajná zbraň), se kterým uzavře pakt, aby posléze naprosto chladnokrevně kosil nepřátelské jednotky, samozřejmě v rámci odplaty.

To ještě netuší, že do sféry Jiouru pronikli tajní agenti Dorushie v čele s naprosto geniálním L-elfem, kteří se nezastaví před ničím…

Studio Sunrise si člověka poměrně rychle získává svou animací a skvěle vyvedenými souboji. Příběh je sice několikrát provařený, avšak díky zápletkám a nevyjasněnému pozadí poměrně dlouho upoutává pozornost. Autoři se nebojí ukázat i poměrně drsnější scény vystřižené jak z deníku vojáka či červené knihovny.

Poměrně nadupaný scénář nelze převést na 12. Dílnou sérii, a jak je tomu v poslední době zvykem, autoři připraví prvních dvanáct dílů a když se daří sledovanost, pak pokračují v další sezóně. V současné době tak vychází sedmý díl druhé série, a až bude kompletní, určitě se k osudům jednotlivých postav rád vrátím.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4131334
Today
This Month
Last Month
All days
132
30074
31987
4131334

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 03:33:59

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME