Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Hakugei Densetsu

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Hakugei Cover

V roce 4699 má lidstvo svou expanzi za sebou…

 Lidstvo obsáhlo daleké končiny vesmíru a jako odpad po této expanzi zůstávají staré vesmírné lodě, které jsou plné pokladů. Lovcům těchto starých vraků se přezdívá Lovci velryb. Mezi ně patří i obávaný kapitán Achab, jenž se svou posádkou patří v oboru k naprosté špičce.  Jednoho dne přichází Lucky, dívka, snažící se přesvědčit kapitána o pomoci své rodné planetě. Zpočátku se k prosbě staví Achab zdrženlivě, avšak po té co naleznou androida Dew vyplouvají na povrch informace o ultimátní vesmírné pevnosti, bílém ďáblu zvaným Moby Dick…

Jedná se o velmi povedenou 26.dílnou sérii vysílanou mezi roky 1997 a 1999, přičemž, autorům dalo pár posledních dílů zabrat, protože  rozestup mezi 18. a 19. Dílem je neuvěřitelný rok. Nicméně příběh byl zvládnut poměrně solidně až do samého konce, jehož uspěchanost a mírnou divákovu zmatenost beru jako mínus. Hold se závěr seběhl tak rychle, že jsem ještě dobrých pět minut koukal do prázdna a říkal si, že „Legenda o lovcích velryb“ nějak rychle vyšuměla a vůbec v sobě neměla takovou epiku :)

Naproti tomu se povedly postavy. Každá měla svou minulost a vlastní osobitost. Krásně potom zapadali do akčních scén a velmi dobře zakomponovaných humorných scén s bonusovým sborovým zpěvem starých bardů :). Když už jsem nakousl zpěv, pak musím krátce zmínit i hudební složku perfektně podbarvující scény s geniálními sbory hulákajících „velrybářů“.

Kresba této série, ač se jedná o poměrně pozdní dílko, si libuje ve starých formátech z přelomu 80/90 let a řekl bych, že se inspiruje Lejiversem (Matsumoto Leji – Ginga Tetsudou 999). Zpočátku bylo výtvarné pojetí mírně nezvyk, avšak nakonec jsem kvitoval zvolený formát, který tomu prostě sedl.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3833785
Today
This Month
Last Month
All days
433
32715
40578
3833785

Your IP: 18.232.31.206
Server Time: 2023-01-28 16:52:52

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME