Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Bounen no Xamdou

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

cover

 

Jsi můj nepřítel, můj nepřítel. Jsi má součást, jako jsem já tvojí. Jsem tvůj nepřítel…

Svět je ve válce, Severní říše bojuje s Jižní říší. Akiyuki hlavní hrdina této série žije na mírumilovném ostrově, kterého se válka dosud vážně nedotkla.

 

Akiyuki

 

Až do teď. Akiyuki vezme záhadnou bělovlasou dívku do autobusu i přes to, že autobusy jsou kontrolovány kvůli možným teroristickým útokům. Mírumilovné chvíle se mění ve chvíli, kdy nevinná dívka odpaluje speciální nálož a Akiyuki je infikován Xamdem, který je využíván jako živoucí zbraň.

 

Xamd

 

V tutéž chvíli zahajují útok lodě, které vysazují další živoucí zbraně, avšak hlavní hrdina proměněn v Xamd brání ostrov. Čirou náhodou se potkává s Nakiami, dívkou z národa Tessik, která má velkou zkušenost s „výchovou“ Xamd.

 

Nakiami

 

Nesnáší, když Xamd sám sebe zabije (zkamení), proto se snaží naučit dotyčného jak ovládnout tuto tajuplnou sílu. Bere Akiyukiho s sebou na poštovní loď její „nevlastní matky“.

 

Posádka

 

Hlavní hrdina se postupně učí jak ovládnout sílu a mezitím na jeho ostrově vzniká projekt živé zbraně, která má být odpovědí na drastické útoky. Na to jsou speciálně cvičeni mladí branci, jen neví, že je budou chtít takto zneužít. V projektu je i slečna, která Akiyukiho miluje.

 

Love

 

Vesnice Tessiků se připravuje na útok a hodlá bránit svá území i tajuplnou sílu pocházející z Hiruko. Mezitím vším Nakiami a Akiyuki vyrážejí vstříc svému osudu, aby dosáhli svých cílů, které jsou tam někde mezi tou válečnou vřavou a nakonec se střetli, se samotným císařem.

 

Emperor

 

Jak běží jednotlivé linie příběhu, dozvídám se i tajuplné pozadí, které v druhé polovině seriálu převezme prim. Dosud nesmyslné pohyby postaviček se začínají vyjasňovat, odkrývají se tajemství minulosti, pozadí konfliktu i proč národ Tessiků je tolik opovrhován. Čím více se blíží konec série, tím více je prosycena filozofií nového světa a sebeobětování pro vyšší cíle, položení otázek čím jsem, aby vše končilo ve finále, jež mne nepotěšilo ale i nezklamalo. Myslím si, že to byl dosti politický konec nebo autorům došla invence, která v posledních dílech gradovala.

U této série se povedla animace, a když přičtu 720p rozlišení, je to radost pohledět. Další z nosných pilířů byla hudba. Jedním slovem: nádherná, to člověk musí slyšet a právě ona byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem vůbec na tuto sérii začal koukat. Do recitálu básně, v prostřizích akce, se odvíjí symfonie zvedající dění na obrazovce někam do výšin oblohy, kde se většina děje také odehrávala, až na pokraj zasněné reality. Nesmím zapomenout i na příběh, který chvílemi zaškobrtával, ale byl vcelku originální, přičemž v pozdních fázích došlo k jeho radikálnímu zlepšení.

Tuto sérii mohu všem s klidem všem doporučit, protože v současné době nevzniká mnoho kvalitní anime produkce a proto si takovýchto počinů musíme čím dál více vážit.

 

Hodnocení
 
{youtubejw}En1gAmHZNcc{/youtubejw} 

 

 

Sdílejte tento článek

prechod

3833756
Today
This Month
Last Month
All days
404
32686
40578
3833756

Your IP: 18.232.31.206
Server Time: 2023-01-28 16:09:33

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME