Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

El Cazador de la Bruja

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Kdysi v dávnověku existovaly čarodějnice. Národ, který dokázal manipulovat s přírodními živly a člověk se jal vytvořit tento zmizelý národ uměle…

Elis vypadá jako normální děvče, které se přiživuje triky s kartami. Nepamatuje si na svou minulost. Její doposud „všední“ život naruší až Nadie. Nájemná lovkyně, která ji má za úkol najít a ochránit. Úkol ji zadala tajemná „Blue Eyes“, jenž pracuje v kancelářích tajné služby a snaží se zjistit, proč vedoucí záhadného projektu Leviathan, Rosenberg, chce Elis chytit.

Elis a Nadie

Tak nějak začíná tato série od tvůrců Bee train pod křídlyVictor Entertainment okořeněná hudbou, sice se neustále recyklující, Yuki Kajiuri, ale v tomto případě se snaží i vymýšlet nové variace a nevařit z již provařených samplů.

Yuki Kajiura

Celý příběh je nespecifikovaně zasazen někam na jih Ameriky/Mexika a nakonec bych řekl, že podobenství finální destinace je hodně nápadné Machu Picchu v Peru. Kresba a příběh…no jak bych to řekl…kdo viděl Noir nebo Madlax ihned pochopí, že autoři mají velkou slabost pro duo dívek, z nichž to jedna se svou zbraní umí dokonale, zatímco ta druhá neustále hledá svou minulost, ke které má pojítko v podobě nějakého předmětu. V Noiru to byly hodinky. V Madlaxu Kniha a boty. Zde je jím kámen protkaný rudým rubínem, který ukazuje cestu do zaslíbené země - Wiňay Marka.

Wiňay Marka

Na své cestě Elis a Nadie prožívají různá dobrodružství a překonávají společně nebezpečné chvíle. Elis se učí být člověkem, protože doposud se chovala spíše jako dítě, které nechápe, co se okolo ní děje. A jak se postupně učí, její tajuplné síly se začínají probouzet a ona se je učí ovládat. Naopak Nadie začíná chápat, že nemůže opustit Elis, protože by se sama o sebe nedokázala postarat. Ke konci se autoři neubránili decentním náznakům Shoujo-ai.

Mám zbraň :)

Po dlouhé době jsem zase viděl sérii, která měla spád a člověk u ní nemusel zase tak přemýšlet, protože celý scénář se skládá: Zde vyrazíte, tady a tady prožijete dobrodružství, tady bude zvrat, zde bychom mohli zpomalit, tady je finále a konečný díl. To celé podbarveno slušnou hudbou a zápachem střelného prachu.

 

Hodnocení

{youtubejw}2vcKPf2-YBo{/youtubejw}

 

 

Sdílejte tento článek

prechod

3833768
Today
This Month
Last Month
All days
416
32698
40578
3833768

Your IP: 18.232.31.206
Server Time: 2023-01-28 16:25:21

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME