Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Darker Than Black

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Darker Than Black

Svět už není tím, čím býval. Obloha se změnila v jeden den a hvězdné nebe bylo nahrazeno falešnými hvězdami…

Na Zemi se objevil podivný fenomén bran. Na jedné straně v Jižní Americe brána Haven’s Gate a na druhé straně světa uprostřed Tokia Hell’s Gate. Jednoho dne však brána v Americe zmizela a spolu s ní několik miliónů lidí. Čeká tento osud také Tokio? Možná. Ale doposud je toto město pouze hřištěm jednotlivých syndikátů a tajných služeb z jednotlivých zemí, protože s příchodem bran se někteří lidé stali obětí efektu, který změnil je samotné. Stali se Kontraktory vládnoucími každý nějakou prapodivnou silou a každému z nich nad hlavou zářila právě jeho hvězda. Některý dokázal teleportaci, jiný zapalovat vše okolo sebe, další ovládal elektrické výboje.

BK201 - Black Reaper, slušně znící, že?

Velká Čtyřka pohromadě, nechybí ani mluvící kočičák :)

Právě takovou silou vládl Hei (nebo také hvězda BK201), pro vnější svět známý jako Li, jeho partnerkou byla Yin, jenž dokázala ovládat moc vody. Jejich syndikát jim přiděloval práci na různých akcích. Postupem času, přibývá náročnějších úkolů a spolu s nimi se vynořuje minulost, která Heie provází. S minulostí přichází i jeho dávná partnerka Amber, která bojuje proti všem, ale proč? Na konci velkého úkolu čeká nejedno velké temné tajemství…

Minulost se vrací. Amber na scéně

Kirihara Misaki, opravdu skvělá policistka...ehm :D

Zpočátku se mi série nejevila nijak zvlášť skvěle, ale postupem času jak šla akce za akcí, tak se rozplétaly jednotlivé nitky až k finálnímu vyvrcholení. Jediným mínusem byla ke konci mírná zmatenost postav i příběhu, ale možná dostanu nějaké vysvětlení v další sérii (či prequelu) Darker than black: Gemini Meteor. Animace a souboje byly skvělé – krví se opravdu nešetřilo a do toho všeho v pozadí hrála pěkně dokreslující hudba z pera/kláves, či všeho čeho, Youko Kanno . Z příběhu by se dalo vymačkat ještě více, ale sám o sobě nebyl až tak špatný. Hold konspirace na každém místě :). Překvapeni vysokým hodnocením? Nemusíte, jako obvykle si totiž svých +10 bodů navíc série získala pouze za postavy Misaki Kirihari a Yin ;)

Hodnocení

Sdílejte tento článek

prechod

4486806
Today
This Month
Last Month
All days
85
16064
36674
4486806

Your IP: 44.192.94.177
Server Time: 2024-07-16 06:34:14

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME