Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Phantom: Requiem for the Phantom

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

V poušti vanou věčné písky okolo staré rozpadlé továrny, z níž se dívají jedny ledové oči, které neznají slitování…Ein…

Na počátku bylo Inferno. Organizace, která chtěla ovládnout celé podsvětí. Právě v tu dobu tato organizace najímá specialistu přezdívaného Scythe Master, aby ukázal svou tajnou zbraň. Tou zbraní je Ein, dívka, které byl vypláchnut mozek a byla vycvičena jako profesionální zabiják.

Ein

Infernu se jejich plán daří a při jednom z nich naráží Ein na Reijiho. Chlapce, jenž nechce být zabit a obětuje vše, aby nezahynul. To zaujme Scythe Mastera a pro Reijiho tajné vlohy jej také vycvičí. Z Reijiho se stává Tzwei.

Tzwei

Jak moc organizace Inferno roste, stojí před nimi čím dál více nebezpečnější nepřátelé, avšak ti největší číhají uvnitř samotného Inferna. Mohu sledovat manipulace a i samotný Scythe Master má v plánu více než být loutkou bandy zabijáků. Chce ve svém šílenství vytvořit dokonalého vojáka a nebojí se zastavit před ničím. Tyto praktiky tak rozdělí Ein a Tzwei do různých táborů, avšak Reiji (Tzwei) stále doufá, že zachrání Ein. Naposledy než se Ein obětuje za svého pána, jí dává jméno Elen a slibuje, že najdou zemi, ve které žila a vyrůstala…

Ein v Akci

Tzwei v Akci

O dva roky později se při vyjednávání Inferna s Yakuzzou objevuje tajuplný sniper. Reiji si uvědomuje, že to nemůže dokázat nikdo jiný než Elen, avšak změny v Infernu dospějí do stádia, kdy se z Reijiho stává psanec, aby při útěku potkal Elen. Inferno nikdo nezastaví při jejich honbě a Scythe Master má v zásobě další překvapení…

Scythe Master

Tato série o 26 dílech je slušným pohledem do světa zabijáků a podsvětí kde vládnou peníze, drogy a hazard. Jako třešnička na dortu pak je hudba, které se věnovala zasloužilá péče. Celému tomu vládne ústřední song Karma od zpěvačky Kokia. Jenže jako i v jiných případech má tato série své mouchy. Popravdě řečeno slušné masařky. Jednou z nich je proklamované „O dva roky, později“, „O tři měsíce později“ autoři nevěděli jak posunovat děj, tak zvolili taktiku plynoucího času, avšak tato taktika prochází přibližně do 20. Dílu. Tam přichází radikální cut, který mě naštval, aby v posledním díle 1minutu před koncem byla stmívačka s „O šest měsíců později“ a koncem jak to končí. Na jednom fóru se človíček vyjádřil slovy: „Jen de*il udělá konec (*SPOIL*)tak jak jak jej udělali tito autoři po stmívačce“. Musel jsem s tímto názorem souhlasit, navíc byl i dosti diskutabilní :D (Po shlédnutí doporučuji hledat vysvětlení po různých fórech :D). Nakonec jsem však zahmouřil oči, přeci jen autoři Noiru, Madlaxu apod. opět bodují v gun-fightech se skvělou hudbou a já jim to žeru :).

Hodnocení

 

Sdílejte tento článek

prechod

3833754
Today
This Month
Last Month
All days
402
32684
40578
3833754

Your IP: 18.232.31.206
Server Time: 2023-01-28 16:07:58

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME