Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Toaru Majutsu no Index II

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Academy City, město studentů a esperů bylo vždy cílem mocných, nyní jej chce smazat ze světa Římská církev…

Touma je student, Level 0, avšak je obdařen mocí anulovat jakýkoli esperský útok či kouzlo. V minulém semestru měl napilno. Zachraňoval totiž své přátele a s nimi tak trochu zachránil i svět před působením ultimátního kouzla Angel Fall.

Touma

Ano, ano hned naproti němu sedí, nyní hladově strádající Index. Index pronásledují kouzelníci, chtějí totiž obsah její hlavy, v níž není nic jiného než 103 000 grimoárů, které mohou být zneužity.

Vždy hladová Index

Nu a kdopak nám to přebíhá támhle přes ulici? Není to Misaka Mikoto Level 5, esper ovládající elektrickou energii či není to náhodou některá z jejích naklonovaných sester MISAKA?

Misaka nebo jedna z jejích naklonovaných sester? :)

A támhle, támhle se mihnul Accelerator či to byl některý z kouzelníků? Prostě a jasně, všechny oblíbené postavy jsou zpět v nové sérii, která pokračuje v dobře zajetých kolejích mixu akčních soubojů s humorem. Tentokráte se Touma připlétá do zprvu nevinného pátrání po ukradeném grimoáru The book of the Law, která může zapříčinit konec Římské církve. Věci se stávají horšími ve chvíli kdy je unesena i sestra Orsola Aquinas, která jako jediná dokáže rozluštit ukradený grimoár.

Orsola Aquinas

Při její záchraně však vyplouvá na povrch, že Římská církev chtěla Orsolu osvobodit jen z jediného důvodu. Chce ji sama zabít.A aby toho nebylo málo tak jako bonus chce církev zničit Academy City ve kterém se právě někdo snaží opět rozjet projekt, v němž figurují MISAKA sisters. Touma má tak opět, co a koho zachraňovat…

Jeptišky se nezdají :)

Animace této série pokračuje v předchozím dobrém standardu. Hudba si trochu polepšila – v jednotlivých motivech je znát více zaměření na magii a církev a tak výborně doplňuje. V některých momentech však vyznívá do prázdna, protože přeci jen používat gradující chorál ve chvíli, když jeden hrdina vysvětluje druhému pozadí věci, není to pravé ořechové. Dalším problémem se jeví samotný konec (23-24.díl), který dává hodně prostoru příběhu Acceleratora a je takovým plácnutím do ničeho, protože doposavadní gradování série je násilně ukončeno v 22.díle. Většina věcí zůstává nedovysvětlena a vše se ztrácí roztřepené v mé naději, že bude série třetí, která nakousnuté otázky dořeší v nějakém grandióznějším finále.

Hodnocení

Sdílejte tento článek

prechod

2642021
Today
This Month
Last Month
All days
142
33486
43891
2642021

Your IP: 54.237.183.249
Server Time: 2020-09-25 04:42:45

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME