Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Umineko no Naku Koro ni

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Rokkenjima, 1986. Na ostrov se sjíždí rodina Ushiromiya, aby probrala nástupce jejich otce Kinza. Velká bouře je však uvězní a členové rodiny začínají záhadně umírat. Je mezi nimi vrah nebo je legenda o čarodějnici Beatrice pravdivá..?

Rodina Ushiromiya je velmi mocná, její vzestup je opředen legendou o tajuplné čarodějnici Beatrice, která přinesla rodině velké jmění v podobě zlata. Nyní na sklonku života hlavy rodiny Kinza se její členové hádají jak rozdělit bohatství mezi sebe a o to kdo bude příští hlavou rodiny. Jenže ani to není jednoduché, Kinzo totiž připravil hádanku v podobě Epitafu pod obrazem Beatrice. Ten kdo jej rozluští, se stane hlavou rodiny. Jenže Epitaf mluví také o obětinách, které znovuzrodí čarodějnici, aby otevřela cestu ke zlatu. Přichází bouře, jež všechny chytí na ostrově jako v pasti. S bouří přichází i záhadná úmrtí členů rodiny…

Rodina Ushiromiya

Za projektem stojí 07th Expansion, kteří jsou známí svými dosavadními herními výtvory Higurashi no nako koro ni, speciálně pak za těmito sériemi stojí človíček skrývající se pod pseudonymem Ryuukishi07, jenž tato malá „šílenství“ napsal. Animace se ujalo studio Deen mající za sebou dlouholetou praxi v oboru -např. Fate/Stay Night, Jigoku Shoujo Futakomori. Do režisérského křesla se opět posadila Kon Chiaki, která má dostatek zkušeností s předchozích Higurashi sérií.

Beatrice

Animace celé série je velmi povedená, autoři si pohráli i s některými detaily. Obzvláště pak řádili na scénách místa činu. Postavy byly také dobře zvládnuté a nevšiml jsem si ani dost častých šilhajících očí nebo špatně sednoucímu zvuku do úst jak to bývá u některých sérií zvykem ;). Dabéři postav také odvádějí poměrně dobrou práci speciálně v klasických „psychických klišé“, které vám trhají uši, a myslíte si, že v reálu by postava už byla pod sedativy na klinice. Do toho všeho hraje skvělý hudební doprovod, jenž doplňuje nálady i děj. Samotnou kapitolou je pak naprosto úžasný opening vábící diváka k co nejrychlejšímu zhlédnutí a vytvářející naprosto úžasnou atmosféru. Ending není špatný, ale zdá se mi postaven jako protipól k openingu s lehkou příměsí recese.

"Sestry očistce"

I takto "fádně" končí postavy :)

Jako v předešlých sériích se člověk po zhlédnutí ptá: WTF?! A upřímně řečeno je to dobrá otázka, protože po tom všem viděném si musíte vysvětlit záhadu sami. Každý má nějakou teorii. I já mám tu svou, i když ne ucelenou :). Hlavní roli v ní hraje sedm smrtelných hříchů. Jenže to je pouze jen jedna z rovin příběhové linie, protože v sérii jsou čtyři hry se svými jedinečnými liniemi, které s dosavadní hrou souvisí i nesouvisí. Na konci se prostě musíte ptát sami sebe: Jako to vlastně skončilo? Existuje magie? A kdo je Beatrice? No třeba nám v další sérii autoři odpovědí…nebo ne? :). Někteří si už teď vymýšlejí pokračování...

Předělané umineko dle přání autorů :p

Hodnocení

Sdílejte tento článek

prechod

4462816
Today
This Month
Last Month
All days
34
28748
43442
4462816

Your IP: 3.236.116.27
Server Time: 2024-06-25 01:41:29

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME