Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Occult Academy

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Sestřelte z nebe nějaké to ufo, přihoďte do lesa Chukacabru, přimixujte duchy a okořeňte to Čarodějnicí…

A dostanete Occult academy. Když jsem zahlédl název chvilku jsem se škrábal na hlavě, o čemže série má být a domníval jsem se, že bude o nějakém lovení spiritů (tím nemyslím chlastu :D). Mno a v mnohém jsem se spletl.

Hlavní důvod proč koukat na Accult Academy je Maya :))

Maya se po letech vrací do soukromé Waldsteinské akademie, kterou založil její otec. Bohužel se však nevrací ve věci veselé. Jde mu totiž na pohřeb a při té příležitosti se stává ředitelkou a tím má možnost skoncovat s akademií, protože její otec se stal bláznem do okultismu. Na obřadu však povstane jeho duch, který je zahnán a ani to nepřesvědčí Mayu o existenci napřirozených věcí. Na to se z nebes snáší Fumiaki, cestovatel v čase (z roku 2012), jenž má zabránit zničení Země nalezením Nostradamova klíče. S příchodem Mayi a Fumiakiho se v okolí akademie začínají dít podivné věci…

To je jen duch, nevšímejte si ho :p

Kamarádky Mayi

Za projektem stojí studio A-1 Pictures mající na svém kontě poměrně dost prací, z nichž jsem žádnou další neviděl, takže nemohu soudit. V režisérském křesle se pak uvelebil Itou Tomohiko, který má zkušenosti jako asistent režiséra v Death note, Toki o Kekeru Shoujo.

Cestovatel v čase hlásí příchod :)

Animace se poměrně povedla a příběhově by to chtělo 24 dílů, protože v délce 13 dílů je děj poměrně nahuštěn, zmaten a na hlavní linku zůstává hodně málo času, čímž se stává poněkud chabým. Postavy jsou taktéž hodně průhledné a ploché. Vše pak doplňuje neutrální hudba lehce se zlepšující v závěrečných dílech.

UFO nad Japonskem

Chukacabra se v Japonsku nějak rozmnožila...

Takže suma sumárum, série byla hodně nesourodá a jediné, co to zachraňovalo, byla hlavní hrdinka Maya, za kterou dávám +10. Jinak šlo o projekt veskrze průměrný víceméně koukatelný obzvláště ke konci. Nicméně konec to opět částečně zabil.

Hodnocení

Sdílejte tento článek

prechod

4486808
Today
This Month
Last Month
All days
87
16066
36674
4486808

Your IP: 44.192.94.177
Server Time: 2024-07-16 06:47:04

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME