Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Black Lagoon

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Vítejte na konci světa. Vítejte ve městě Ronapour kde vládne zločin…

Okajima Rokuro je obyčejný úředník. Žije si svým všedním životem, vzdává hold předsednictvu své společnosti, až do chvíle kdy dostane standardní úkol. Je zvyklý cestovat a je to jeden z jeho mnoha úkolů. Netuší však, že disk, který převáží je přísně tajný a má o něj zájem ruská mafie.

Rock

Loď, na níž pluje je přepadena týmem Black Lagoon a Okajima je unesen, aby ještě něco káplo za výkupné od jeho vlastní společnosti. Jenže ta se rozhoduje jinak, prohlásí jej za mrtvého a najme si žoldáky, kteří mají Black Lagoon zlikvidovat. Podaří se mu však přežít a zůstává mezi posádkou Dutchem, Bennym a Revy. On sám dostane přezdívku Rock a vstupuje do světa, o kterém neměl dosud ponětí. Je plný mafiánských klanů, zločinců, pirátů a nájemných vrahů…

Revy a Dutch

Benny

Originální mangu vytvořil Hiroe Rei, z níž poté pod taktovkou Katabuchi Suana (jedna z povídek Memories, Arete Hime) vzniklo anime. Mohu říci, že ve všech směrech se povedlo. Zdařilou animaci, za kterou mohu poděkovat studiu Mad House (Memories, Lodoss), podporuje agresivní hudba z produkce Edison (Yuusha Shirei Dagwon, Hells Angels) a opravdu nabitá akce v každém díle. Neexistuje díl, kde se nestřílí, neteče krev nebo někdo neumírá. Hlavní hrdinové se pak snaží dělat obchody v tomto nebezpečném městě a balancují na tenké hranici mezi jednotlivými frakcemi. Dost často se jejich byznys mění v krvavou lázeň a z dosavadního nepřítele se stává rázem klient.

Balalaika

Chang

I v tomto světě je však rovnováha sil, hlavně ruskou mafií zastoupenou velitelkou Balalaikou a čínskou Triadou zastoupenou Changem, velmi křehká a dokáže ji narušit extrémně nebezpečná služebná Roberta, která si nezadá se samotným terminátorem či rumunská dvojčata, jež jsou chladnými zabijáky. Navzdory všem událostem si Rock drží od tohoto světa odstup a nikdo jej nechápe, protože se do podsvětí nehodí. Jednoho dne i on bude muset zmačknout pomyslnou spoušť zbraně.

Roberta v akci

Je prakticky nezastavitelná, ale kde jsem tu scénu jen viděl?

Nevinná dvojčata :)

Rozhodně doporučuji tuto sérii shlédnout, protože netrpí žádnými hluchými místy, u kterých by vás nudila. Zpracování dává důraz na zobrazení zločineckého podsvětí a akci (nevynechává inspiraci na známé filmy), která není bezhlavá, ale je tvořena několika samostatnými příběhovými linkami spojenými partou Black Lagoon. Vítejte v Ronapouru a nezapomeňte si s sebou vzít neprůstřelnou vestu!

Hodnocení

 

Sdílejte tento článek

prechod

4131360
Today
This Month
Last Month
All days
158
30100
31987
4131360

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 03:55:10

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME