Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Tengen Toppa Gurren Lagann

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Vrtám si tunel, hezký tunel, můj tunel…lalala…rozšířím naši ves…lalala…co to tady je? Jééé, nějaká svítící věcička a hele, co je to tady, nějaká tvář?

Lidé jsou staletí zahrabaní v zemi. Povrch znají pouze z legend a vědí, že kdo vystoupil jednou nahoru, nikdy se nevrátil. Největším nebezpečím pro podzemní sídliště jsou zemětřesení a lidé kopáním tunelů rozšiřují své podzemní království, zatímco to předchozí je ničeno při otřesech země. Jedním z takových kopáčů je Simon.

Simon

Je nejpilnější ze všech, trochu podivínský, ale všichni s ním soucítí, protože přišel při otřesech o rodiče. Jednoho dne Simon nachází svítící přívěšek a posléze mini robota. Svěří se se svým nálezem Kaminovi, který má svou vizi vidět povrch. Kamina je pro Simona jako jeho vlastní bratr.

Kamina

Nakrátko nato do jejich podzemní vesnice Jeeha, při nepovedeném pokusu Kaminy dostat se na povrch, propadne z hora obrovský mech „Ganmen“. Za ním vzápětí prolétne překrásná dívka Youko. Kamina povzbuzuje Simona, aby vložil přívěšek do mini robota. Tím nastartuje největší dobrodružství jejich životů.

Youko

Gainax a vůbec všichni, kteří na tomto projektu spolupracovali, odvedli vynikající práci. Animace je skvělá a vizuálně přitažlivá. Každá z postav je svým způsobem jedinečná, nakreslená přesně podle jejich charakterových rysů a jen tak se neokouká. Vše doplňuje naprosto bezvadně padnoucí hudba. Co se týče příběhu, tak je sice slabší (ale i tak je v globálu nadprůměrný), ale neustále staví další a další kameny pod sebe. Série se vyvíjí podle vizí hrdinů, kteří se nezastavují před výzvami, což přesně odpovídá lidské mentalitě. Tento příběh jasně vystihuje mentalitu lidstva a totiž neustále se vyvíjet a dosahovat skoro nedosažitelných cílů (v poslední době sice o tom dosti pochybuji, ale třeba se to změní ;)).

Mechové

Tato série nelze vystihnout jen slovy, musíte ji prostě vidět, slyšet, vstřebat ten nekončící proud akce, nadneseného humoru, smutku a touhou jít stále dál. Až tam kde lidé, kteří se vyhrabali na povrch, dosáhnou hvězd a dokáží převzít vesmírné dědictví. Kupodivu mi tentokrát ten natažený, vysvětlovací závěr nevadil. Bylo v něm takové poselství o pokání hrdiny – Byl jsem a zůstal jsem přes to všechno člověkem…

Hodnocení

Sdílejte tento článek

prechod

4368575
Today
This Month
Last Month
All days
143
20038
34840
4368575

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 02:34:58

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME