Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Tytania

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Tytania vládne vesmíru tvrdou rukou již po staletí…

Tytania, jeden z nejmocnějších rodů impéria usměrňuje lidskou civilizaci a dává ji určitý řád, avšak některé planety se s tím nechtějí smířit. Jejich povstání jsou tvrdě potlačována mocnými flotilami, které nikdo nikdy neporazil…až do teď. Neohrabaný admirál Fan Hulic je jmenován do čela obranné flotily a předem odepsán, protože vláda se stejně tajně dohodla s Tytanií, že bitva je pouze „symbolická“. Jenže admirál Fan Hulic se nevzdá a i když má nepřítel početní převahu, tak svými geniálními kroky zvrátí průběh bitvy. To vyděsí Tytánii tak, že se jej nejprve snaží lapit na útěku, aby později došlo ke konfliktu ve kterém se Fan Hulic rozhoduje, že musí Tytanii porazit…

Fan Hulic

Bitva

První, co mne zaujalo, byla hudba. Druhé pak animace. Oboje bylo naprosto skvěle provedené a tak jsem doufal ve velmi povedenou věc. Příběh byl dán a postavy hrály své role, jenže pak se autoři rozhodli postupně kosit postavu za postavou, což mne začalo poměrně štvát. Příběh se začal proměňovat z epochálních bitev na obyčejnou megalomanskou honičku (stále za doprovodu skvělé hudby a animace), a brzy tak série začala nudit.

Nejvyšší a nejmocnější šéf klanu Tytania

Čím více příběh směřoval ke konci, tak stále zbývalo poměrně dost věcí nedořešených. Autoři mi sice jako odpuštění, za tu prostřední nudu, naservírovali epochální bitvu v atmosféře planety, ale ve své podstatě to nevyřešilo nic. Tytania přetrvala, ale „prý“ v ní díky této „epizodě“ dojde ke změnám, které povedou k jejímu konci.

Dva z příslušníků rodu Tytania

Jediné čím mne série nadchla, byla jen ta hudba a animace, protože o prznění obsahu se postaral scénář (nevím, jestli existuje manga a jak to je v ní). Pokud se chcete pokochat hudební složkou, tak doporučím soundtrack, pokud animací, pak doporučuji seekovat :).

Hodnocení

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4429082
Today
This Month
Last Month
All days
652
38456
42089
4429082

Your IP: 44.210.83.132
Server Time: 2024-05-26 06:37:26

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME