Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Planeta Nippon

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Nippon

Tato kniha je povinnost pro každého fanouška…

 Trojice autorů Anna Skřivánková, Antonín Tesař a Karel Veselý si před pěti lety řekli, že by mohli napsat publikaci o Japonském komiksu manga a jeho televizního/filmového souputníka anime. Původní koncept však postupem času boptnal a přidával další a další střípky z japonské popkultury.

Po letech psaní a pilování textů si řekli dost a své dílo vrhli do čtenářského publika. To dostává třista stránkovou knihu nabytou informacemi k prasknutí. V jedenácti kapitolách Vám autoři přináší nejen vývoj mangy, anime a jejich subžánrů, ale je vhodná i pro fanoušky japonských počítačových her či asijským filmožroutům. Navíc se čtenáři seznámí se vztahem Japonců k přírodě, robotům, nacionalismu, či homosexualitě. Prostě všemi aspekty, které mohou do tvorby promlouvat a co by fanouška Japonské popkultury mohlo zajímat.

Publikace je velmi dobře zpracovaná, nabitá tolika informacemi, že každou kapitolu je potřeba chvíli vstřebávat. Osobně mi nejprve vadilo odskakování od tématu, avšak v některé z dalších kapitol byly předešlé informace do kontextu doplněny. Co bude pravděpodobně vadit opravdovým hardcore fanouškům je fakt, že kniha zevrubně rozebírá nejprofláklejší témata a nejde v nich příliš do hloubky. Nicméně Japonskem nepolíbený fanoušek hledající kontext, proč se jeho oblíbená postava ze série chová tak či onak, či jak a proč vlastě vzniklo shonen-shoujo-ai, zde odpověď pravděpodobně nalezne. Dokonce jsou některé informace a zjištění i poměrně překvapující.

Planeta Nippon se kniha nejmenuje náhodou, protože po jejím přečtení zjistíte, že na druhé straně světa žije národ, který je naprosto odlišný od toho, na co jste uvyknutí a budete si připadat jako byste dostávali informace o životě mimozemšťanů. A ačkoliv mám mírné výhrady ke zpracování a sazbě, tak za mě mohu knihu jedině doporučit. Je to prostě taková malá bible pro Otaku. Jen by to chtělo druhý díl, jež půjde více do hloubky.

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

prechod

1790275
Today
This Month
Last Month
All days
239
15757
18854
1790275

Your IP: 34.224.102.60
Server Time: 2019-01-23 03:26:39

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME