Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Die Form: Noir Magnétique

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Obal Noir Magnétique

Tak po delší době poslouchání jsem se rozhodl něco sesmolit o hudbě…

Internet je báječná věc, protože člověk občas narazí na zajímavé hudební projekty, o kterých neměl nikdy tušení. Jednoho dne jsem i já narazil na Die Form, Francouzskou elektro-post-industriálnískupinu, jejž zaujala mé ucho. Tento Band byl založen na přelomu let 1977/78 a za ta léta je vidět jak svou hudbu piplali k dokonalosti, k formě, k francouzskému avantgardismu.

Hlavou projektu je Phillipe Fichot, který nejenže nahrává, ale rád vytváří show a fotí. Zpěvačkou mu pak od roku 1986 je Éliane P. mající, dle mého názoru, vynikající vokál.

Stojící Phillipe Fichot a Éliane P.

Již od raných dob vydávali své práce na LP a nepřestali i v nynějších dobách kdy některá alba vycházela jak na CD tak i na LP. Mně se do rukou dostala čtyři alba InHuman, ExHuman, Bach Project a Noir Magnétique. Poslední jmenované album mne uchvátilo svými rytmy a dokonale padnoucím vokálem Éliane, proto jsem prosil ježíška a nakonec jsem se i dočkal (tímto děkuji :-*).

Jenže nešlo jen tak o obyčejné vydání. Šlo o speciální limitovanou edici 999 kusů (s vlastním raženým číslem). Ve fešném boxu se nachází krom CD Noir Magnétique s 11 tracky, i 7“vinil se singlem Kobol, který obsahuje dva dosud nevydané tracky a nakonec i 7“ album photo artu samotného Phillipe Fichota – zde na řadu přichází ta francouzská avantgarda a obdivování se našemu Saudkovi :).

Limitová edice 999 kusů Noir Magnétique

Celé album je pak nabyto elektronikou, protkanou vokály, měnícími serytmy - nálady od rozjařených, až po naprosto depresivní. Chvílemi balancujícími na pokraji pohřební industriality v podání viol a na to spustí Éliane svůj excelentní francouzský vokál. To se prostě musí slyšet :).

V minulém roce (2010) tato skupina vydala kompilaci Chronology, jenž je dostupná pouze na 6 Vinylech a jednom 7“, takže přemýšlím, že opráším gramofon a oddám se temnému elektro-post-industriálnímu věku :). Rozhodně doporučuji poslechnout si a zhodnotit nakolik vám tito Francouzi budou hudebně chutnat.

 

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

prechod

1790205
Today
This Month
Last Month
All days
169
15687
18854
1790205

Your IP: 34.224.102.60
Server Time: 2019-01-23 02:52:14

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME