Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

부산행 - Train to Busan

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Zombie kam se podíváš… i ve vlaku!

Nedalo mi to a na – prý nejvíc epic/navštěvovaný Korejský film roku 2016 – jsem se jal podívat. Popravdě mne snímek zajímal, protože Korejci horory či thrillery poměrně umí. A zombie ve vlaku jsou pro mne příjemná novinka.

Rozvedený Seok Woo je poměrně pracháč, který má dceru ve své péči, ale tak nějak na ni nemá čas. Po nevydařeném narozeninovém dárku (ano, dvě Wii U jsou moc i na malou holčičku :)), si dcera Soo-an vydupe výlet za svou matkou. Tatík tedy na chvíli zanechá byznysu a nastoupí se svou dcerou na vlak mířící do stanice Busan. V těch chvílích je však vyhlášeno národní ohrožení v podobě podivné nákazy šířící se mezi lidmi. Jedna z nakažených se dostane i do vlaku směřující do Busanu a začínají se dít věci.

Pamětníci jsou navyknutí na pomalé, šourající se zombie. Mladší generace zase na rychlé kobylky z World War Z. Zombie v tomto filmu jsou někde mezi těmito extrémy. Jejich šouravou netečnost tak narušují jejich rychlé reakce na zvuky a na narušení světla v jejich okolí. Naši hrdinové musí vymyslet způsob, jak probít jejich řadami, aby se dostali do bezpečí.

Po technické stránce je snímek zvládnutý. Jediné, co klasicky selhává je scénář. Nicméně, kdo je zvyknutý na typickou Asii, pak jej vývoj událostí ani trochu nepřekvapí. Tento žánrový snímek se řadí mezi ty, které byste měli rozhodně vidět. Třeba Vám dá návod, jak přežít tu zombie apokalypsu :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4131368
Today
This Month
Last Month
All days
166
30108
31987
4131368

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 04:00:59

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME