Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Suicide Squad - Sebevražedný oddíl

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

DC komiks nám naservíroval nový film…

Já už to vážně nechápu. Má Marvel tak dobrý scénaristy, herce, režiséry nebo jen prostě umí své hrdiny lépe prodat? Nevím. Opravdu nevím. Protože to, co v poslední době předvádí DC je až k neuvěření. Jakoby poslední špetka kvality odešla s Christopherem Nolanem a jeho verzí Batmana. Sice se trochu probrala o rok později v podobě Muže z oceli, ale to je tak všechno. Rok 2016 začal nešťastným Batmanem V Supermanem, který byl sice krásným pro oko a mikropříběhovým tahounem, ale jako celek nestál vůbec za nic. Reputaci DC komiksu mají napravit právě promítaní anti-hrdinové ze Sebevražedného oddílu. Povedlo se jim to? Zde odskočím na svou třetí a čtvrtou větu na začátku. Nevím. Opravdu nevím.

Kino bylo docela slušně nazděné a řekl bych, že i fanoušky komiksu, protože reakce na narážky i vtipy byly na publiku znatelné. Autoři mi naservírovali anti-hrdiny. Mám je vůbec vyjmenovávat? Stejně nejdůležitější byla jen Harley Quinn v podání Margot Robbie a Deadshot jehož si střihnul Will Smith. Zbytek byl tak nějak postradatelný a nevýrazný, že kdyby někoho z nich zabili, třeba Slipknota, ani byste jej nepostrádali. Ono bylo vůbec zajímavé sledovat film, jehož režisér natáčel převážně filmy o poldech nebo mariňácích :) Nicméně prvotní seznámení s hrdiny bylo velmi výživné a mezi námi tak trochu obšlehnuté neortodoxním Deadpoolem. Po rozjezdu se nám to však trochu zbrzdilo, kdy Amanda Waller v podání Violy Davis musela vysvětlit, proč potřebují takový team padouchů. Výkon herečky byl právě tak dobrý, abych tuhle postavu zabil jako první.

Mno, máme tu bandu záporáků, protože Superman leží na štítu a Batman se asi utápí v žalu, protože tuhle bandu pochytal a teď ji chtějí postavit na jeho úroveň. No nic, jenže proti komu asi tak spojené státy emerické tenhle nesourodý tým mohou nasadit? Nejen já se ptal, ale i ten generál, kterému místo odpovědi Enchantress v podání Cary Delevingne přinesla balík Iránských tajných plánů. Ok a teď prosím všechny a rozpustit. Děkuji.

Jenže se tak nestalo a nudící se členové se prostě nudí, obzvláště pak Enchantress, dávná čarodějnice, které v jednu chvíli přestalo bavit, že Amada Waller píchá do jejího srdce. A hnedle tu máme ze záporáka –> anti-hrdinu –> záporáka. Super! Anti-hrdinové tedy jdou do své první ostré akce, o které netuší vše. Proč by také měli, když jsou postradatelní, že?

Scénaristické bahno mi vylepšoval vizuál, který se velmi povedl a první, již zmínění herci. Margot Robbie si nespoutanou psychotickou Harley naprosto užívala a Will Smith se svým slzením v očích se zřejmě snažil probrečet do kladné role v jiném filmu, který by nastartoval opět jeho kariéru a dostal za něj oskara. Jo a byl klasicky vtipnej :). Pod čarou musím také pochválit Enchantress, s těmi zářícími očky byla roztomilá. (Je zajímavé, že všechny hezké herečky – v tomto snímku Robbie, Delevingne /pod tím nánosem bordelu/ nepocházejí z USA :p).

Režisér snímek pojal, jako mariňácko-policejní komando jde zachránit svět před magickou zbraní. Nic víc nic méně, prostý a přímočarý scénář. Trochu nám ty dvě hodiny ještě vylepšila hudba a to je asi tak všechno. No, ale myslím si, že stále na něco důležitého zapomínám. Nějakou zásadní informaci, kterou byste měli vědět. Hm… Jo už vím. Byl tam Joker…

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4131382
Today
This Month
Last Month
All days
180
30122
31987
4131382

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 04:14:02

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME