Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

아이리스 /Ailiseu/ (Iris)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Iris

Vždycky je nad slunce jasné, že když se dva chlapy zabouchnou do jedné ženské bude z toho revoluce...

V podání Jihokorejské provenience ještě větší než člověk čekal. Hyeon-jun (Byeong-heon Lee) a Sa-woo (Jeong Jun-Ho) jsou velcí přátelé tvořící v armádě nerozlučitelnou dvojku, jež se neustále v rádoby rivalitě poštuchuje, avšak ti dva jsou jedni z nejlepších. Jednoho krásného dne pošle velitel jednotky  Hyeon-Juna na vysokou. Samozřejmě jeho to moc netankuje, do chvíle, než potká krásnou a inteligentní Seung-Hee (Tae-hee Kim). Mezitím je jeho přítel Sa-woo pozván svým kamarádem na drink a na vzpomínání na minulost. Jeho kamarád si s sebou však přivedl překrásnou dívku. Ano je to Seung-Hee. Nu a ti dva nerozluční přátelé se zamilují do totožné dívky. Netuší, že Seung-Hee je agentkou NSS (National Security Service), která je společně s ostatními má v hledáčku jako vhodné kandidáty na agenty.

Netrvá to dlouho a oba se stávají špičkovými agenty této agentury, jež má na starost udržování bezpečnosti nejen před různými teroristy, ale i před možnou válkou se Severní Koreou.  Spolu se Seung-Hee se stávají nerozlučnou trojkou, avšak ona začíná inklinovat k Hyeon-junovi. Brzy na to jsou odvolání do Budapeště a tato cesta navždy změní jejich osudy, protože se z temnot vynořuje tajuplná a smrtonosná organizace Iris…

Tato televizní série již na první pohled musela sežrat spousty peněz, protože z počáteční lehce detektivně-romantické linky se vyloupává těžkotonážní Akční thriller, v němž není nouze o přestřelky, vybuchující granáty, automobilové honičky i pěstní souboje.  Nevěřil jsem, že si takové šílené tempo udrží celých 20 dílů, přičemž každý o délce jedné hodiny, ale opravdu to scénáristé dokázali. Sice si vypomáhali mnohdy flashbacky a telenovelovou vsuvkou, ale i tak to byl docela výkon.

Kromě vynikajícího spádu mne upoutal i hudební doprovod, za který by se nehanbil kdejaký Ačkový film. Ten Soundtrack má prostě skvělej zvuk dotvářející celkovou atmosféru (nepočítaje ty romantické odrhovačky :)). Scénář, jak jsem napsal již výše, byl poměrně promyšlen a netrpěl až takovými zaškobrtnutími. Jen mne pořád vrtá hlavou, jak se člověk dostane přes půl zeměkoule bez prostředků takřka rozstřílen a kde po cestě nakupuje ty hadry :).

Nejproblémovější úsek celé série však nastává okolo 17.dílu, kterým ty výbuchy, zrady, atomové bomby mohli ukončit a třeba pokračovat v další sérii. Jenže VŠICHNI ti asiati mají jistou perverzi v emocionální destrukci nejen postav, ale i divácké obce, takže poslední tři díly jsou víceméně „zvláštní“ (prostě to vypadá na začátek dalšího příběhu) a pokud máte rádi Bondovské konce, pak vypněte 20.díl tak dvě minuty před koncem, ale jestliže jste příznivci mokrých kapesníčků, šokovaných výrazů a typicky asijských konců pak to dokoukejte :)

{jcomments off}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4131625
Today
This Month
Last Month
All days
423
30365
31987
4131625

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 05:28:56

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME