Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Last Resort (Poslední Základna)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Svět je komplikované místo, obzvláště pokud jste velitel ponorky s nukleárními raketami...

USS Colorado hlídkuje u Pakistánských břehů a dostane za úkol vytáhnout jednotku Navy Seals. Vypadá to na další standardní americkou akci, která se až tak nepovedla. Kapitán Marcus Chaplin zamíří k nejbližší základně, protože jsou mezi Sealy zranění. Při přeplouvání rovníku nastávají jako obvykle bujaré oslavy, tentokrát však přichází depeše. Depeše v niž má ponorka vypálit dvě taktické nukleární střely Trident na Pakistán. Kapitán a první důstojník Sam Kendal plní rozkazy do poslední chvíle, ale pak přicházejí pochybnosti, protože rozkaz přišel po sekundární síti, jež se používá pouze v případe, že je zničen Washington DC. Jejich zaváhání je odmněněno útokem jejích vlastních spolubojovníků a proto kapitán Chaplin obsadí nezávislý ostrov a stále více komplikující se situaci se snaží vyřešit.

Pokud trpíte protiamerickou antipatií musíte mít u spousty věcí zatnuté zuby, ale oni prostě takhle uvažují - jsou jiní než my našinci. Jestli se vám podaří tedy odfiltrovat přehnané vlastenectví (jenž by nám naopak prospělo, protože trpíme ztrátou identity) užijete si 13. dílnou jízdu plnou napětí, akce a konspirce. Je opravdu zajímavé sledovat seriál, který by se mohl ocitnout na jakémsi seznamu v němž jsou zařezeny všechny díla odporující režimu. Má totiž zvláštní nosnou myšlenku, co by se dělo kdyby američané bojovali sami proti sobě (i pomocí jaderných zbraní) a našel by se někdo, kdo by se postavil proti bezmeznému prezidentskému terroru.

Žádný z dílů netrpí závažným hluchým místem, byť sem tam scénaristicky hapruje. Velmi mě potěšil námět, společně s tím, že ponorkové věci mám rád a navíc skvělé herecké obsazení. Užival jsem si to zapálení pro čest Kapitána Marcuse Chaplina z něhož charisma teklo proudem, nejistotu posádky, politické intriky možného státního převratu a jako bonus jsem dostal Roberta Patrika (Terminator 2), jenž předvedl, že ještě nepatří do starého železa.

Jak to tak bívá dobré série musí být zadupány do země a to se stalo i v tomto případě. Zde se to však autoři dozvěděli asi o trochu dříve a tak mohli sérii jakž takž decentně ukončit. Sice to nebylo až tak povedené, ale lepší než useknuté. V budoucnu si myslím, že by bylo ještě na co navázat, ale to jsou jen má přání :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4131327
Today
This Month
Last Month
All days
125
30067
31987
4131327

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 03:31:48

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME