Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Last Stand (Konečná)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Konečná Cover

Arnie je zpět v roli, která mu sedne…

Arnold Schwarzenegger si od filmu odskočil ke guvernerování státu Kalifornie a kdyby se narodil na území jů-es-ej, tak by jej mnoho lidí rádo vidělo i v prezidentském křesle. Jenže je to hold rodilý Rakušan a dokud někdo nevymyslí nějaký úskok v ústavě tak Arnoldovi zbývají jen dvě věci: důchod nebo film. Aby se na stará kolena nenudil (a spravil si chuť po rozvodovém řízení :)) vrátil se zpět k filmu. Nečekejte však Běžícího muže, přeci jen to chce trochu sebekritiky a role určené pro jeho šedivějící kštici. A právě v Konečné je Arnold naroubován do role šerifa Raye Owense, který z hektického Los Angeles přesedlal na poklidný vidlákov kdesi u mexických hranic.

Sommerton, přesně tak se jmenuje poklidné městečko, kde je největším vzrušením unesená slepice nebo ztracená hůlka nějaké důchodkyně, případně strach o místního farmáře, který každé ráno přiváží mléko. Ne dneska, dnes má zpoždění a hlídka mladých pobočníků šerifa zjišťuje, že byl zabit. Raye po příjezdu na místo činu zjišťuje, že je v tom něco více.

Mezitím v Las Vegas má dojít k přepravě nebezpečného mafiánského bosse Gabriela Corteze (Eduardo Noriega), jenže jeho převoz je kompromitován a narkobaron bere roha. Prozrazení celé akce a jeho útěk rozpálí do běla Johna Bannistera (vždy těžce přehrávající Forest Whitaker :)). Cortezova stopa je záhy nalezena. Míří nejkratší cestou do Mexika a čistě náhodou přes Sommerton kde jsou na něj připraveni jeho parťáci.

Tatatatatata :)

Film byl poměrně pohodovou záležitostí. Typicky klišoidní téma zpracované lehce nadprůměrně v hlavní roli s hercem, který film vykopnul o třídu výš. Docela mne zaujalo, že první část filmu se tvářila velmi vážně a pak se scénář uvolňoval až k úsměvným momentům. Koho napadlo, že se sporťáky budou honit v poli? :) Navíc vedlejší herecké osazenstvo velmi dobře sekundovalo a navíc casting vybral mému oku lahodící herečky :D.

Suma sumárum se jedná přesně o ten typ filmů, ve kterých by měl Arnold hrát a nesnažit se brát mermomocí každou nabídnutou kravinu a tím nesklouzávat do bažin zapomnění jako např. Steven Seagal. Prostě béčková jednohubka, která diváka vždy pobaví.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742538
Today
This Month
Last Month
All days
300
2187
43111
2742538

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:51:33

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME