Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Raid Redemption (Zátah)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover - The Raid Redemption

Práce u zásahové policie v Indonesii je poměrně náročná…

 Myslíte si, že Fast Five byl plný testosteronových soubojů? Pak jste těžce na omylu! Přichází Zátah, který zastíní kdejakou jinou mlátičku a třebas i výše zmíněný Fast Five s rozpočtem 125Mega. Gareth Huw Evans velšský scénárista a režisér se zamiloval do asie a pro své filmy hledal nějaké ty talenty. Objevil, Iko Uwaise a Yayan Ruhiana. Oba, teď již nyní herci, trénují tradiční Indonéské bojové umění Silat. Yayan je dokonce mentor, trenér a choreograf tohoto bojového umění. Evans nahodil rozpočet nějakých 1,5milionu, scénáristicky načrtal snad jednostránkový scénář ve stylu Vy zásahovka – tam barák plný mafiánů – Vy zajmout hlavního bosse. Ps. Pro efektaře dostaly jsme slevu na krev, tak s ní nešetřete…jo a taky to vypadá na pg-18, takže dělejte cokoliv, jen aby to bylo dost brutální.

Hlavní Hrdina

Zásahová jednotka

Nu a všichni na place vzali svého rejžu za slovo a jali se vytvořit film, kde se nešetří prolitou krví, blízkými záběry na sekání mačetama, střílením do hlav a prýštící krev ze všech možných tělních dutin.

Mačeta sem, mačeta tam :)

Zpočátku pohodový zásah uniformované, vymydlené, zásahové jednotky se mění v horor někde na úrovni šestého patra, kde jsou prozrazeni. V této sekundě začíná těžké krveprolití a z vymydlených policistů se stávají, potem a kusy betonu zbrocenými, lovnou zvěří.

Plocie se stává lovnou zvěří

Jak se nám jednotka pod palbou a pod zásahy mačet zmenšuje, je jasné, že nováček v jejich řadách musí něco udělat. Štěstí, že stropy jsou prkenné a tak se prosekávají skrz patra dolů, a když už je přesila obrovská, stačí trik s plynovou bombou v ledničce :).

Bojůvky

Pěstní souboje

A když už všechno došlo, přichází řada na pěsti. Kontaktní souboje jsou natočeny velmi dobře (sem tam blbej střih registruji) a jsou na hranici fyzických možností, v tomto případě spíše divákových než herců. Pot, krev, řev, kusy zdí, židlí, nábytku se točí v chladné perfekcionistické choreografii brutálního násilí.

Finální Fight k neuvěření

Hlavní Mafioso

Je to přímočarý film – největší rubačka posledních let umístěna do stísněných temných chodeb paneláku plného mafiánů. A těšte se, film má mít další dvě pokračování! :)

Hodnocení

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742507
Today
This Month
Last Month
All days
269
2156
43111
2742507

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 10:59:19

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME