Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

"Moderní" Flash BIOSu

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

BIOS Flash cover

Nové technologie jsou fajn, ale…

Tohle mi prostě nedalo a musel jsem své zážitky s moderní technologií hodit do textu, protože nějak se uklidnit musím :).

Mnoho z Vás jistě zná výrobcem schválený díl v hantýrce zvaný ku*itko, který může za to, že daný produkt přestane po určité době fungovat, ať už se jedná o laciné kondenzátory nebo vtipně umístěné kondenzátory u žhavících se chladičů, bonusem pak jsou žhavé čipy postarších geforce přilípnutých teplovodivou gumou na spodek plechové klávesnice. Ano dámy a pánové na toto jsem si zvykl, ale to, že výrobci budou znesnadňovat i opravy svých softwarových chyb, tak to jsem nečekal! Znáte to, máte novou základní desku (socket FM2), která má postarší bios a bohužel vám v tom nový procesor nejede. Nu což, reklamace nebo starší cpu. Fajn. Štěstí, že máme starší cpu. Šup tam s ním a huž to jede. Flashneme na novej bios a bude hukot. Za hlasitého pískání si stahuji bios, připravuji si flasku. Prostě klasický postup alá Stáhnout flash + program ->šup na flash -> boot z flasky a vlastní flash. Jupí za čtvrt hoďky s dloubáním v nose se to dá stihnout i s výměnou cpu.

Jenže ne tak s novou deskou! Po stažení flashe dostávám jakýsi exe soubor, který není archivem. Po poklikání vyskakuje varovná hláška, že se program nenachází na flash disku. Fajn. Třeba to tak chtěj a kroutím hlavou. Přesouvám na flashku a klikám znova. Program nenachází podporovanou desku, kuva to je jasný, když to stahuju asi na jiným pc, ne?. Urgh! WTF? Co mi tím však autor chce naznačit? Mám PC, které nenajede s novým cpu, na kterém logicky není a ani nemůže být operační systém a výrobce dodává flash, který lze provést POUZE z nainstalovaného Windows!

Následuje mnoho sprostých slov.

Dobře vrážím tam CD od výrobce, někdy tam mají fajnovou utilitku flash z live distribuce. Sice je to kravina, ale proč to v záchvatu zuřivosti nezkusit?

Joooo, jsem dobrej, v minidistribuci jakéhosi live linuxu je možnost flashe, jen stačí být připojen k internetu. Fajn jdeme na to. Hahá! Vaše verze biosu je 1.4 a nová je 1.7. Jo super. Flash.

…..

Hm, černá obrazovka, flashuje se to nebo ne?:! Ještě počkám…

Po pěti minutách černé obrazovky pc vypínám a opět najíždím live distro, které ukazuje verzi 1.70. Urááá. Poplácávám se po zádech a dávám novej procesor zpět. Moji rozjařenou náladu kalí hláška na monitoru: „Špatný bios, prosím naflashujte nejnovší verzi biosu“

Následuje mnoho sprostých slov.

Dívám se na flashku, kde mám stáhnutou verzi 2.4!!! WTF?! Autor mi chce naznačit, co? Že nemá na live updatu nejnovější verzi?? Po opětovném pokusu stále hlásí stále 1.7, takže odpadá teorie o postupném flashi kvůli zachování kompatibilit romky.

Následuje mnoho sprostých slov.

Zkouším flash z flasky za pomocí Windows live distribuce. Program raději ani nenajede. Ze zoufalství vytahuji postarší disk s Windows, ze kterého konečně naflashuji poslední bios. Časová dotace hodina a půl!!!

Dámy a pánové výrobce NÁS nutí použít POUZE WINDOWS. Nutí mne je nainstalovat, co když jsem však zarytý linuxák a nemám doma žádné? Musím si kvůli blbému flashi kupovat nějakou licenci, když výrobce nedokáže zajistit bezproblémovou aktualizaci?

Deska nebyla moje, a rád se podělím i o to, že výrobcem je MSI.

Pro ty, kteří nemají ještě dost, přidám tentokrát perlu v podobě novějšího Asus notebooku. A opět tu máme aktualizaci biosu. U Asusu sice máte v biosu položku EasyFlash, ale problém vyvstává ve chvíli, když nemáte funkční baterku. Asus VYŽADUJE na flash minimálně na 20% nabitou baterii. Pokud si však myslíte, že jej ošálíte tentokráte ve Windows, protože jiná možnost než položka v biosu/Windows neexistuje.  Máte smůlu. I program pod Windows chce to samé, ať si zadáváte parametry, jaké chcete. Suma sumárum nemůžete tedy flashnout bios s vadnou baterií. Asus mi tím chce říci kup si NOVOU baterii, kterou nechci, ale opravu biosu potřebuju. Výrobci nám to tedy vedou od deseti k pěti.

Až si budu chtít pořídit něco nového, nejprve se hezky porozhlédnu, jestli to lze dobře z flashdisku aktualizovat, protože tyto nové manýry o zlepšení a zjednodušení procesů dopadají naprosto opačně a mne jako potencionálního zákazníka omezují.

Sdílejte tento článek

prechod

2734393
Today
This Month
Last Month
All days
934
37153
43638
2734393

Your IP: 3.238.107.166
Server Time: 2020-11-25 13:12:19

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME