Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Scott Snyder - Superman Nespoutaný II

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Superman Nespoutaný II

Superman nespoutaný nám ještě neskončil…

Naopak! Pokračuje ve své krasojízdě v druhém díle, který však celý příběh uzavírá. Scott Snider nám v předchozím díle načrtnul Supermanovskou konkurenci v podobě mocné bytosti jako on sám. Kdo z nich je hoden chránit svět? Nezávislý Superman nebo tajuplná bytost ovládaná Americkou armádou? Než se stačí rozhodnout v epické bitce jejíž úžasnou kresbu stvořil Jim Lee, který ukazuje, že v mainstreamu lepšího kreslíře asi nebude, rozhodne se teroristická skupina obrodit svět – čtěte vyhladit lidstvo :).

Nu a máme to tu zase. Ve většině příběhů se dá různě s hlavním hrdinou posouvat. Jenže kam jít se Supermanem? Je to prostě dokonalá postava, a tak se autor alespoň snaží čtenáři předložit vnitřní psychologický boj Supermana.

Nesmíme však také zapomínat na ostatní postavy. Například Lois Laneová je v tomto komiksu zobrazována jako žena, jež se dokáže postarat sama o sebe, a tudíž je to posun k tzv. „Genderové vyváženosti“ Oproti tomu další postava – Lex Luthor je klasický geniální záporák, u něhož nikdy nevíte, jakou hru zase rozehrál.

Druhý díl je oproti prvnímu menší zklamání, avšak většinu komiksu zachraňuje kresba Jima Leeho u níž prostě nebudete věřit, že tohle se fakticky dá nakreslit! Rozhodně se však tohoto dvoudílného dílka nebojte. Pokud nejste opravdu nějak nároční, pak se investice vyplatí :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2576501
Today
This Month
Last Month
All days
1180
11857
55713
2576501

Your IP: 18.204.55.168
Server Time: 2020-08-07 21:00:17

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME