Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

All You Need is Kill – Stačí jen zabíjet

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

All You Need is Kill – Stačí jen zabíjet

V Japonsku prý dávají k jídlu zelený čaj zdarma, je to pravda?

Přiznejte se, kdo z Vás četl Death Note? :) Tak to určitě znáte kreslíře Takeshi Obatu. Nu, a právě jedno jeho dílko nám tu vyšlo. Jmenuje se All you need is kill – Stačí jen zabíjet. Ti, kteří neznají ani kreslíře, ani nemají kontakt se zemí vycházejícího slunce, by mohl nakopnout Tom Cruise a film Na hraně zítřka. Ano. Stačí jen zabíjet je předlohou k tomuto filmu.

Autorem scénáře mangy je Rjósuke Takeuči. Příběh pojednává o jedné malé velké mimozemské invazi Mimiků, která postupně vyhlazuje lidskou populaci. Hlavním hrdinou se stává zelenáč v maskáčích Keidži Kirija. Jenže jak dlouho dokáže spolu s ostatními zelenáči v bitevní zbroji vydržet v poli? Moc se neseznamujte, protože Keidži bude do druhého dne mrtev. Jako jeho kamarádi. Jenže to Japonským autorům vůbec nevadí a předloží tak čtenářům poměrně nadupaný akční příběh.

Kreslíř Takeshi Obata v první půli knihy kreslí naprosto výborně. Z některých kreseb jde až mráz po zádech, jak jsou realistické. V druhé poloviny mangy však začíná sklouzávat do Japonského standardu. Nebude to však jeho leností, ale spíše scénářem, který nám poněkud po asijsku klišoidní. Nicméně čtenáři (či diváci serií/filmů), kteří jsou na Asii navyknutí toto přejdou jako „standard“.

Čtenář i přes poněkud Asijské zakončení, dostává velmi kvalitní a hodně skvěle nakreslený příběh, jenž by rozhodně neměl uniknout jeho pozornosti.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2024357
Today
This Month
Last Month
All days
896
37321
29510
2024357

Your IP: 18.207.136.184
Server Time: 2019-09-21 11:58:05

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME