Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Scott Snyder - Superman Nespoutaný

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Superman Nespoutaný

Nakladatelství BB Art vydalo v roce 2014 Supermana…

Když už jsem byl v tom nakupování nového Deadpoola, tak jsem testovně hodil očko i po Supermanovi Nespoutaném, který je součástí DC Universa. Velmi mne zajímalo, jestli i ty komiksy jsou jiné oproti Marvelu, protože filmové zpracování DC kolísají, ale svým temným vyzněním s občasným filozofickým podtextem jsou poměrně zajímavější oproti Marvelácké vyleštěné šablonovitosti.

Superman Nespoutaný scénáristicky dirigoval  Scott Snyder, což je autor čtenářsky poměrně povedené Batmanovské série, která se mi tu sice válí, ale ještě jsem se k samotné četbě nedostal, takže nedokážu osobně hodnotit :), a sekundoval mu kreslíř Jim Lee.

Popravdě mne první díl Supermana poměrně dostal. Má velmi temnou atmosféru a krom očekávaných soubojů si autor hezky psychologicky pohrává s postavami. V komiksu se také odehraje několik zvratů a vy čekáte, co se z celé té peripetie vylíhne. Což mne připomíná, že bych měl pořídit druhý díl, který by měl být dílem závěrečným. To by také mohlo být zajímavé pro čtenáře zajímající se o komiks, a kteří nechtějí investovat do dlouhých sérií.

Specifickou kapitolou knihy, o níž se musím zmínit, je kresba. Jim Lee, prostě umí kreslit a jeho styl mi velice sednul. Společně s ostatními kreslíři a inkery dokázal zobrazit emoce a souboje v dokonalém stylu. Pro všechny, kteří mají dost Avangerů či X-Menů je Superman v současné chvíli poměrně zajímavá alternativa, která má také, co nabídnout.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2202779
Today
This Month
Last Month
All days
747
25874
69320
2202779

Your IP: 18.205.60.226
Server Time: 2019-12-12 09:34:40

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME