Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

František Kotleta - Rázová Vlna

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Razova Vlna

Se zimou přišla i rázová vlna...

 František Kotleta přichází do třetice se svou vizí postapo světa. Po prvním díle, který byl spíše ještě takové menší urban postapo a dvojce, kde čtenářům ukázal širší svět s jeho krásami po nukleární apokalypse. Přichází netrpělivě - díky brutálnímu (co by jiného měl člověk čekat od řezníka, že?) cliffhangeru na konci dvojky - očekávaná trojka.

Svět se po předchozím díle ani trochu nezměnil. Stále je tak šedivě depresivní, plný deště, radioaktivity a spálených měst. Byl však obohacen o několik právě letících raket Satan na Japonsko a hlavní hrdiny, kteří se je nejenže snaží zničit, ale zároveň se musí dostat ze základny plné fanatiků. A to je teprve začátek.

Autor nám postupně přitvrzuje ve všech směrech. Nechutnosti kultu fanatiků stoupají. Sexu geometrickou řadou přibývá, protože konec může přijít kdykoliv. A malé půtky s nepřáteli v podobě přestřelek a nějakého toho podřezávání vygradují v masivní bitevní vřavu vypadnuvší jako z military scifi, tentokráte okořeněnou velkou dávkou patriotismu (není to podle dnešního jazyka politické korektnosti náckovství? :)).

Po všech stránkách kniha splnila očekávání, ačkoliv jsem tajně doufal, že se Franta překoná. To se nestalo. Autor odvedl svou standardní bruntálskou řezničinu, na kterou jsou čtenáři zvyklí, ani o píď katany méně. Knize však, podle mého názoru, ubírají body poslední uspěchané stránky a samotný macešský závěr. Završení postapo trilogie však rozhodně stojí za přečtení!

 

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368569
Today
This Month
Last Month
All days
137
20032
34840
4368569

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 02:29:09

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME