Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

J. Bard, K. Costner, R. Ross - Cech objevitelů

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cech objevitelů

Chcete se vrátit do časů objevitelů? Zlatý věk dobrodružství znovu ožívá…

 Ano. Dobrodružství, skoro na osmy stech stranách! To se vyplatí :). Po knize jsem sáhnul, protože jsem zatoužil po nějakém dobrodružství a marně jsem přemýšlel, co z knih by mě dokázalo zaujmout. Pokud někdo z Vás má tip na dobrodružnou knihu ve stylu Kiplinga, Tintina, Indiana Jonese sem s ním :) Sám jsem nedávno zakopnul o sérii Leonarda Medka Dobrodruh. Až bude nálada a čas, tak rozhodně otestuju. Nyní však již ke knize Cech Objevitelů.

Jedná se o velmi rozmáchlý projekt trojce Jona Bairda, Kevina Costnera (ano, je to ten herec) a kreslíře Ricka Rosse. Zpracování je na naprosto dech beroucí úrovni. Papír upraven, tak aby vypadal staře, spousta kreseb a vlastní popisný text střídající se s komiksem v akčních pasážích. Co mě naštvalo byla podtržítka v textu. Všude. V celé knize. Nechápu vydavatele. Nechápu editora. Bylo to v originále? Má to být znak dialektu? Nevím, ale jestli je to chyba, tak za tohle bych někoho nakopal.

(nechtělo se mi fotit knížku, tak eng verze)

Vlastní příběh se točí okolo hledání tajuplného města Shambala, objevivšího se tu tady, tu tam. Hlavním hrdinou je, po pravdě nevím ani kdo, protože postav je zde přehršel a postupně ještě přibývají. Tudíž samozřejmě dochází k zašmodrchání samotného příběhu. Máme tu Johna Ogdena a jeho pátou dragounskou, která prochází přes celý příběh, jež také spojuje. Bertrama, malého chlapce s ovázanou hlavou, který si nepamatuje minulost a také podlého pana Sloaneho. Nebo ne? A mnoho dalších důležitých nedůležitých postav se svými linkami, která Vás zavedou do slepé uličky někde ve slumech knihy.

Co tu čtenář paradoxně nenajde je ten Cech Objevitelů. Ten je zmiňován pouze v odkazech a zobrazován jako klasický anglický klub bohatých cestovatelů a možná i podvodníků.

(nechtělo se mi fotit knížku, tak eng verze)

Autoři chrlí nápady jak na běžícím páse, ale jak jsem již naznačil výše, ne se všemi si dokáží poradit nebo je zpracovat, a tak končí neurčitě či jsou utnuty nějakou jinou událostí. I přes komplexnost a chyby (hlavně nakladatele) má však kniha co nabídnout. Takže pokud dychtíte po dobrodružství, nebojíte se prázdných zašmodrchaných příběhů a vysokého počtu stran, pak směle do toho.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4215062
Today
This Month
Last Month
All days
64
9080
39600
4215062

Your IP: 34.228.52.21
Server Time: 2023-12-06 00:24:32

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME